Ženy přivezly z Jičína důležité 3 body

K zápasu 5. kola Extraligy žen odcestovaly princezny v sobotu 30.9. do Jičína, kde jim byly soupeřem domácí florbalistky, kterým se, i přestože mají v týmu několik zvučných jmen, doposud v této sezóně nepodařilo získat ani bod

Vstup do zápasu se Panterkám podařil náramně. Byly to ony, kdo byl více na míčku a určoval tempo hry. Od začátku utkání hrály na 3 formace a v rozmezí 6.-9. minuty si připsala plusový bod za gól každá z nich. Skóre zápasu otevřela v 6. minutě kanonýrka Zittová po nahrávce kapitánky Šusterové. V 9.minutě se po přesné nahrávce Slané prosadila Lochmannová a 20 vteřin na to se nenechala zahanbit třetí technická lajna, když střelu Novákové dorazila Miklíková. V 15. minutě se ve velkém brankovišti nejlépe zorientovala důrazná Lamková a navýšila na 0:4. Princezny zodpovědně bránily a hlídaly si nejlepší hráčku Jičína – Žůrkovou, plnily pokyny trenéra Jenšíka, hrály trpělivě dopředu, kde si vytvořily ještě několik pěkných šancí.

Do druhé třetiny nastoupily jičínské florbalistky s novou brankářkou a větší dravostí. Naopak Panterky se zřejmě nechaly ukolébat průběžným stavem a jejich hra vypadala o poznání hůře. Polevily v důrazu, zbytečně ztrácely balónky a vysílaly Jičín do protiútoků. Několik šancí si i tak vytvořily, například v 35. minutě Nováková vyslala do samostatného úniku Miklíkovou, která tentokrát bohužel nespadla před střelou, ale až po ní, takže z toho branka nepadla. Prostřední část utkání nakonec nepřinesla žádný gól a nutno říct, že Panthers neinkasovaly především díky výborným zákrokům Topolové v bráně.

Jestli v 1. třetině dominovaly hráčky z Prahy, tak ve třetí měl více ze hry Jičín. Přidal ještě více na důrazu a Panterky měly problém. 20 vteřin po buly snížila na 1:4 Kosová, 3 minuty po ní skórovala Satýnková. Jičín hrál aktivně, napadal rozehrávku a často úspěšně. Začalo se hrát stylem nahoru-dolů a obě golmanky se blýskly několika parádními zákroky. V 52. minutě se zaslouženě prosadila hostující kapitánka Šusterová a vystřelila tím pro Panthers opět třígólový náskok. Půl minuty na to běžela po levém mantinelu Zittová, protihráčka, která se ji snažila faulem zastavit, souboj neustála a ošklivě se skácela k zemi, Zittová ještě stihla vystřelit a dát gól, nicméně rozhodčí, přestože hru přerušily až po gólu, gól neuznaly. Po této události se hra trochu zpomalila a uklidnila. V 56. minutě byl po sporném faulu Vranové nařízen nájezd Jičína, Žůrková však vystřelila pouze do připravené Topolové. Následnou přesilovou hru využila v 58. minutě úderem na hranici vysoké hole Kosová a bylo sníženo na 3:5. Jičín šel do šesti a snažil se zvrátit výsledek, Panterky už si však výsledek do konce utkání pohlídaly.

Ačkoli hra Panterek především ve druhé polovině zápasu nebyla úplně ideální, díky náskoku, který získaly v 1. třetině, si odvezly z Jičína 3 body. Další důležité utkání odehrají 14.10. ve 20:00 doma proti Brnu, které je momentálně na 6. místě extraligové tabulky o 2 body právě před Panterkami.

Panthers Praha – KM AUTOMATIK FBK JIČÍN  5:3 (4:0, 0:0, 1:3)  online|video

Střely na branku: 21:23
Vyloučení: 1:0
Využití: 0:1
Diváci: 105

Vyjádření asistenta domácích: Dnešní zápas jsme prohrály v první třetině. Druhá a třetí třetina byla z našeho pohledu odmakaná na 100%. Děkujeme soupeři a budeme se těšit na odvetu.
Vyjádření trenéra hostí: Za dnešek bychom zasloužili cenu za zbytečnou dramatizaci utkání. První třetina skvělá, výborná produktivita a poctivá obrana. Ve druhé třetině Jičín zařadil vyšší stupeň a jen díky štěstí a naší brankářka jsme udržely čisté konto. Třetí třetina bylo o vůli a bojovnosti a obojího jsme měli víc. Děkujeme soupeřkám za zápas a divákům za pěknou kulisu. Zároveň přejeme a doufáme, aby hráčka soupeřek neměla vážné zranění.