Ženy na favorita nestačily, s Chodovem padly 1:9

V neděli 24.9. v podvečer nastoupily Panterky k zápasu 3. kola Extraligy žen, ve kterém se střetly s loňským bronzovým týmem z Chodova. Ačkoli byl papírový favorit jasný, princezny nechtěly dát svou kůži zadarmo.

A Panterky se opravdu snažily zodpovědně bránit a být Chodovu rovnocenným soupeřem. O to víc je mrzely první dva góly Lvic, protože ani jeden z nich nebyl po nějaké krásné akci, míček se vždy za záda Topolové dostal pouze se štěstím. Třetí gól padl po pěkné souhře Pláškové s Pilíkovou, kdy druhá jmenovaná už jen usměrňovala balónek po zemi do prázdné brány. K popisu obrazu první části zápasu stačí použít snad jen počet střel: Chodov – 19, Panthers – 3.

Druhá třetina byla ve znamení dvou rychlých gólů Chodova a následné rezignace Panterek. Ačkoli věděly, že udržet příznivý stav zápasu s Chodovem je bude stát hodně energie, jakoby nehodlaly tomu tu energii obětovat. Je sice jasné, že Chodov ve vedení 5:0 je jako rozjetý vlak, který se těžko dá zastavit. Trenér Panterek si vzal oddechový čas a důrazně svým svěřenkyním promluvil do duše. Poté jejich hra byla o poznání lepší a i za tak nepříznivého stavu ještě bojovaly. Kromě většího počtu střel na chodovskou branku to však nepřineslo žádnou další změnu.

Do třetí třetiny přicházely Panterky ze šatny plné odhodlání své soupeřky ještě trochu potrápit, i když už bylo asi jasné, že chodovské lvice si jdou pro vítězství. Úvod třetiny se více než povedl a byla z toho i první bod pro Panthers, který zajistila Nováková hezkou střelou pod ruku chodovské brankářky. Panterkám byla osudná drobná nesoustředěnost po vstřelené brance a během pár střídání inkasovaly hned 3 branky v rychlém sledu. Nejprve skórovala dělovkou pod břevno Plášková. Chvíli nato se chopila míčku Jiráková, vykoupala hned dvě Panterky a s přehledem umístila míček za záda Topolové. Pak ještě Tožičková po nedůrazu před bránících Panterek navýšila na 8:1. Panterky se snažily s výsledkem ještě něco udělat, ale veškerá snaha, která byla ve třetí třetině z jejich strany mnohem vyšší než ve zbytku zápasu, byla marná. Naopak soupeřkám se podařilo dát ještě devátý gól.

Ačkoli určitě není ostuda prohrát s Chodovem, výkon princezen v jistých fázích utkání trochu ostudný byl. Nicméně důležitější zápas je čeká už tento čtvrtek 28.9. v 15:00 proti FbŠ Bohemians, kdy v domácím zápase změří síly mimo jiné i s bývalými spoluhráčkami svých letních posil z ELITE.

FAT PIPE FLORBAL CHODOV  – Panthers Praha 9:1 (3:0, 2:0, 4:1) online | video
Střely na bránu: 51:17
Vyloučení: 0:0
Využití: 0:0
Počet diváků: 65

Komentář k utkání domácí trenérky Michaely Marešové: „O vítězství sice nebylo pochyb, ale naše hra byla s výjimkou posledních 15 minut zápasu často složitá. V příštím zápase budeme muset výrazně přidat.“

Komentář k utkání trenéra hostujícího týmu Jana Tůmy: „Dneska ostudný zápas. V některých chvílích jsme byli odevzdaným soupeřem, myslím si že tento výkon by nestačil ani na první ligu. Některé hráčky by se nad sebou měly zamyslet. Děkujeme soupeři, fanouškům a pořadatelům za zápas.“

Autor: Tereza Pitterlingová