Ženy B napoprvé úspěšné jen napůl

První turnaj 2. ligy žen odehrál záložní tým princezen v sobotu 23.9. v tělocvičně v Kunraticích. Soupeřkami jim byl B tým extraligových SKV a současný tým dlouholeté Panterky Klárky Šarochové, TJ Sokol Nové Strašecí.

V úvodním ligovém utkání se Ženy B neztratily i přesto, že je provázelo brzké vstávání. Vstup do zápasu byl poněkud vlažný a již v 9. minutě inkasovaly branku, která je nakopla a dění na hřišti převzaly do svých rukou. Nejprve před koncem první třetiny skórovala Vesecká. Druhá třetina byla pro Panterky klíčová, když ji jasně ovládly v poměru 3:1. Střelecky se prosadily Raková, podruhé Vesecká a Šebestová. Herní převaha byla jasně na straně Panterek, ale byli jsme svědky mnoha spálených šancí, především Pitterlingové, které se v koncovce lepila smůla na paty. V poslední třetině si děvčata z Panthers udržela vedení a Škvorová, která se také potýkala během celého zápasu se střeleckou smůlou, přidala ještě jednu branku. Zápas se Panterkám vyvedl a skončil v poměru 5:2.

Vstup do druhého zápasu se Panterkám opět příliš nevydařil. Už ve druhé minutě, navíc ve vlastní přesilovce, inkasovaly první branku. To je však nakoplo a necelých 15 vteřin nato srovnala po přihrávce Rakové Škvorová. V 7. minutě střílela opět Škvorová a naše holky se dostaly do vedení. Zápas to nebyl příliš pohledný ani na 2. ligu žen, k vidění byla hra nahoru-dolů, spousta individuálních chyb, nedotažených akcí a zbytečných ztrát balónů. Nicméně Panterkám se do konce první části podařilo svůj náskok navýšit na 3:1, zásluhou ukázkového padáčku z půlky od posily z Áčka, Verči Rakové. Zhruba v polovině zápasu ještě dokončila svůj hattrick Eliška Škvorová, a to byla asi poslední hezká věc, kterou jsme od hráček Panthers v tomhle zápase mohly vidět. Ukolébané tříbrankovým náskokem, přestaly zodpovědně bránit, byly nedůrazné a ze hry najednou měly více hráčky Sokola, kterým se podařilo otočit skóre ze 4:1 na konečných 5:4. A nutno podotknout, že nebýt pár pěkných zákroků brankářky Dresslerové a tisíce ukázkových bloků Olí Chudosovcevové, mohlo utkání pro Panterky dopadnout mnohem hůře.

Ačkoli trenér Daneček Škvor holky po zápasech pochválil, turnaj vzhledem ke ztrátě slibného vedení v druhém utkání nelze považovat za úspěšný. Reputaci si děvčata mohou napravit už 7.10. na turnaji v Plzni.

Panthers Praha B – TJ Sokol Královské Vinohrady B 5:2
Panthers Praha B – TJ Sokol Nové Strašecí 4:5

Autoři: Tereza Pitterlingová a Ivana Miklíková