Míchačka Juniorů B

Do Stochova se sjela florbalová smetánka ze třetí ligy juniorů. Všichni byli zvědaví, jakou míchačku bude letos předvádět rezerva Panthers Praha a aby to byl start opravdu ostrý, svedli jsme první poměření sil s kvalitní rezervou Black Angels.

Po regionálním derby Alien Nation s Unhoští, které zažila stochovská palubovka před naším utkáním, odstartoval diametrálně odlišný zápas. Úvod utkání byl ve slušném tempu a oba týmy se chtěly co nejdříve ujmout vedení, což se nakonec po 5 minutách hry podařilo Black Angels. První třetina již další branku nepřinesla, pouze několik střel do dobře nastavených tenisek bránících Blacků. Po přestávce ovšem udeřil chlapec s jahodou ve jméně z předbrankového prostoru a po patnácti sekundách bylo srovnáno. Za další minutu udeřil arcimág Jebousek, když po příkladné kružnici vymetl pavučiny v bráně – 2:1. Soupeř byl raketovým nástupem trochu zaskočen a chlapci postupně přebírali otěže zápasu, měli více ze hry a nebáli se kombinovat. Ovšem byl to paradoxně soupeř, kterému se podařilo vsítit další gól a pokazit tak dobrý dojem ze hry. Úsměvy na tváře vrátil na střídačku Drašnar, který zpoza brány propasíroval balónek až za záda nechápajícího gólmana a zapsal se tak tímto zásahem do rubriky gólů z kategorie žertů. Ale Black Angels se podařilo bleskově odpovědět, když po špatném rozebrání hráčů vyřešili úspěšně přečíslení. Do přestávky se ještě jednou zapsal střelec Panthers, kdy po odražené střele země-země z hole Drašnara pohotově dorazil Lávička.

Od začátku třetí třetiny jsme byli týmem, který se spíše soustředil na obranu, protože Blacka Angels začali nepříjemně napadat a vytvářet si tlak, který vyústil v mnoho šancí na vyrovnávací gól. Nicméně žádná střela neskončila za zády výborně chytajícího Máčaly, k čemu také přispívali ostatní hráči aktivním blokováním střel a důraznou obranou. Skóre se tedy do konce utkání nezměnilo a my brali všechny body.

Před druhým zápasem kluky opustil kouč Jirka Ptáčník a tak vedení dostal na starost trenér mládeže Dan Ježil.

Zápas s Tatranem začal velice dobře, když právě kluk s osmnáctkou na zádech v první minutě hry otevřel skóre. Bohužel hned při dalším střídání soupeř dokázal srovnat a začínalo se od nuly. Hra byla víceméně vyrovnaná, ale ani jeden tým ne a ne překonat gólmana. Až dvě minuty před koncem třetiny se to povedlo soupeři a tak první třetina končila v náš neprospěch. Další ranou pro nás bylo zranění Kuby Reitmajera, který už tým podporoval pouze z lavičky.

Do druhé třetiny jsme nastupovali s jasnými instrukcemi zvýšit nasazení a to přineslo ovoce, po asi třech minutách zařídil vyrovnání specialista na nájezdy Tomáš Drašnar, když uklidil míč zpoza brány za záda brankáře. Bohužel poté soupeř zase dvakrát skóroval, nejdříve po nedůrazu před bránou a poté v přesilovce po zbytečném vyloučení Drašnara. A v tuto chvíli začal zastupující trenér ztrácet půdu pod nohama, neboť část hráčů se úplně přestala soustředit na svůj výkon a začali hloupě komentovat výkony rozhodčích a dokonce se hádat mezi sebou.

Ačkoli se Ježil s Baumrukem (který v zápase plnil roli asistenta) snažili situaci o přestávce uklidnit a ještě kluky motivovat k nějakému výkonu, tak třetí třetina nezačala vůbec dobře, prakticky všude jsme byli o něco pomaleji, a i když jsme si dokázali vytvořit i velké gólové šance, tak ani prázdná brána pro nás (nejednou) nebyla dostatečně velká. Soupeř dokázal skórovat nejdříve znovu v přesilové hře, to když Ježil osekáván za bránou držel míček úctyhodnou minutu a pak při pokusu o odpal dostal božskou sekeru. Výsledkem bylo že mu míček sjel a soupeř rozvlnil  síť. Následně soupeř přidal další gól a hádky mezi hráči se začaly stupňovat. Reakcí na to byl time-out a stažení na dvě lajny. Hned jsme rozjeli skvělou akci a po ose Ježil-Loučka-Lávička-Loučka se nakonec míček dostal k Zemanovi a ten perfektním v vikýřem snížil. Tento gól v nás ještě zažehl jiskřičku naděje, nicméně hru jsme byli nuceni tak moc otevřít, že jsme ještě jednou kapitulovali a výsledkem tedy byla prohra 3:7.

Po zápase si trenér s kapitánem Lávičkou ještě popovídali s lépe našlapujícím a přívětivějším z dvojice rozhodčích, od kterého jsme sklidili pochvalu za to že jsme se nevzdali a bojovali až do konce i za už téměř jistě rozhodnutého stavu. Bojovnost byla jedna z věcí která se klukům nedala vytknout. Nicméně hádky ze zápasu pokračovaly i v šatně a byly ještě horší. Všechno se to muselo rozčísnout prohlášením, ať každý začne sám u sebe, protože si myslím, že každý si moc dobře uvědomoval, jaké chyby dělal.

Snad to pro nás bude cenné poučení, že když nebudeme všichni táhnout za jeden provaz, tak že to nepůjde. Musíme se více semknout a příště už chyby neopakovat. Na závěr děkujeme hráčům, rodičům i ostatním kdo s námi vyjel na florbalové hody za účast a podporu.

Autoři: Jiří Ptáčník a Dan Ježil

Panthers Praha B – Black Angels B 4:3 (0:1, 4:2, 0:0) online
Panthers Praha B – Tatran Střešovice C 3:7 (1:2, 1:2, 1:3) online