Junioři připisují 2 výhry

Úřadující vítěz 2. ligy juniorů vstoupil do nové sezony v sobotu na Děkance. Postupně nás čekala rezerva Tatranu a Sparty. Vzhledem k nedobré tréninkové morálce a výjezdnímu zápasu Mužů, se nominace nerodila lehko. Sázka na nově složenou třetí lajnu a povolané dorostence však nakonec vyšla na jedničku.

Na úvod nás čekal loňský poražený finalista ze Střešovic, který dorazil s početným zástupem dorostenců, což se nakonec ukázalo jako důležitý faktor. Kluci vstoupili do zápasu aktivně a postupně si vytvářeli herní převahu. Mrzelo nás velké množství spálených šancí, kdy někteří hráči mohli již po první třetině slavit hattrick. V bráně nás podržel spolehlivý Kobza a do konce druhé třetiny se nám podařilo přetavit šance v góly a rozhodující náskok. Za zmínku stojí pohledná akce po trase Tomiška – Hradec, po které zaplesalo srdce jak florbalového tak fotbalového diváka. Třetí třetina už další drama nenabídla a tak jsme si dokráčeli pro první body. Smutným momentem budiž zlomení již 19 hokejky značky Unihoc ze strany Tomišky, který tak musel pokračovat s holí zapůjčenou. RIP TeXtreme.

Před druhým zápasem jsme museli respektovat vyšší účel a rozloučit se s triem Hudec, Tomiška, Hradec a s částí trenérského štábu, kteří ještě sledovali první třetinu z tribuny a následně se vydali do Budějovic. První zápasy v juniorské kategorii tak čekaly na trio Vávra, Petrák, Prokůpek, přičemž Zdenda odehrál již ranní utkání. První perioda nám herně ani výsledkově nevyšla, zejména zbytečné sólování a netrpělivost nás stála začátek zápasu. Druhou a třetí třetinu jsme již sledovali z auta a tak přikládám vyjádření Miloslava Mattese, který zápas řídil ze střídačky.

V druhém zápase nás čekala rezerva sparťanské juniorky, která v prvním zápase přehrála rezervu Bohemky. Kluci postrádali nejen svou obvyklou trenérskou dvojici Pápa/Koli a také i celou údernou trojici z první pětky (kapitán Doméz, Zbyzby, Tom Hradec), kteří byli nominováni na zápas mužského áčka až do vzdálených Českých Budějovic. Místo toho tým doplnili naši dorostenci. Všichni jmenovaní ještě byli svědky našeho velmi rozpačitého začátku, kdy kluci neplnili pokyny stanovené před začátkem zápasu a umožnili tak soupeři odskočit do vedení. Proto byl stav po první třetině 2:1 pro Spartu. Od druhé třetiny kluci zlepšili týmový projev a to se projevilo jak na hře tak na výsledku. S přibývajícím časem jsme soupeře úplně vymazali a kluci volali po „desítce“. Ta se nakonec nekonala, ale kluci zasluhují velkou pochvalu, protože zápas odjezdili do poslední vteřiny. Jedinou kaňkou byl na jejich výkonu byl fatál Kryštofa Malého, který ztratil balónek před vlastní brankou a dovolil soupeři skórovat. Kluci ho ale podpořili a již se takových ztrát dále vyvarovali. Poslední branku do naší sítě vstřelili Sparťané po přísně nařízeném trestném střílení, které proměnili velmi šťastně.

Vstup tedy můžeme hodnotit pozitivně, herní projev byl velmi dobrý a na nedostatcích budeme dále pracovat. Děkujeme rodičům a fanouškům za podporu.

Panthers Praha vs. XPS Network Tatran Střešovice B 5:2 (online)

Panthers Praha vs. Acema Sparta Praha B 9:4 (online)