K povedené sobotě se nepřidalo áčko mužů

3. kolo Národní ligy: FBC Štíři Č. Budějovice – Panthers Praha 6:2 (1:0, 4:1, 1:1) online

Poslední zářijový hrací den se jevil jako ideální a to včetně ženského duelu v Jičíně a možná i to trochu našim borcům svázalo ruce, když nastupovali do třetího kola Národní ligy na palubovce Štírů z Českých Budějovic. První třetina byla oproti očekávání nezvykle opatrná a skoro až nudná – vyložené šance žádné a těch průměrných také poskrovnu, žádný tým nechtěl udělat chybu. Přesto nakonec z jediné vážnější šance v přečíslení nakonec Štíři šli do vedení.

Ve druhé části ale přišlo pásmo naší nepozornosti, nekoncentrovanosti a nedůrazu a soupeř, nabuzen prvním gólem, toho dokonale využil- nejprve obávaný a nenápadný střelec Malý k tyči, poté dva skoro stejné a slepené góly ze středu. Nebyla tedy ani polovina zápasu a skóre 4:0 tedy pořád znamenalo, že se se zápasem dá něco udělat, rychle jsme také snížili a dostali možnost trestného střílení, které ale vyřešil netradičním způsobem golman domácích, kterého jsme loni mohli vidět v dresu Strakonic.

Vůbec jsme ale nebyli schopni se srovnat s povrchem, který tedy evidentně nevyhovoval ani domácím, ale my jsme se trápili příšerně, i kloudnou přihrávku si dát byl problém, rozeběhnutí byl úkol pro pokročilé a trefit branku nadlidský úkol a když už, tak golman měl úplně všechno a je s podivem, že nebyl vyhlášen nejlepším hráčem domácích. Do konce třetiny jsme ještě stihli inkasovat opět na rozdíl 4 gólů a v úvodu třetí třetiny dokonce ve vlastní přesilovce na 6:1. Přesto jsme ale utkání dohráli se ctí a snažili se, byť neúspěšně, se stavem něco udělat, pouze jsme upravili na 6:2.