Povedená premiéra Dorostenců B

V neděli 24. září nás čekal první turnaj v asi hodinu od našich domovů vzdáleném Neveklově.
První zápas jsme sehráli s Draky z Říčan. Klukům byla naordinována hra ve velkém tempu a pěkně zodpovědně odzadu. Jelikož jsme se však během rozcvičky nebyli schopni probudit, po minutě a jedné vteřině vedli Draci 1:0. Korigovat skóre se nám podařilo až ve 4. minutě kdy se trefil Vojtěch Raška. Odpověď Draků na naše probuzení jsme dostali ihned po 20 vteřinách. Poté následovala dlouhá pasáž hry nahoru-dolů. Až ke konci třetiny náš brankový kolotoč nastartovali překvapivými trefami od půlky Matěj Dlouhý a po něm Kuba Jestříbek. Druhá třetina již byla hraná podle našich not a byly k vidění dokonce akce, za které by se nemuseli stydět ani hráči Národní ligy. Dvě z nich skončili v brance soupeře. První po čtyřech nádherných přihrávkách na jeden dotek, v podání první lajny. Druhá po podélném a následném krosovém pasu tentokrát od druhé lajny. Třetí třetina již byla herně i výsledkově jednoznačně naše – 2:6, výsledek mluví jasně.

Náš další zápas byl se soupeřem z Benátek. Sok přijel v celých sedmi lidech do pole a tak jsme nevěděli úplně co čekat. V úvodní části zápasu s námi sice chtěl hrát vyrovnanou partii, ale kluci třemi brankami ukázali, jak bude probíhat zbytek zápasu. Ve druhé třetině docházela našim soupeřům šťáva a tak jsme je uzavřeli na jejich vlastní půlce, jednou však brejkem zahrozili a alespoň si vymodlili faul. Jedna sekera zezadu na samotného unikajícího hráče znamenala ve výsledku verdikt samostatného nájezdu. A ten soupeř proměnil. Avšak my přidali další branku a ve třetí třetině další tři a zápas byl rozhodnut.

Myslím, že 6 bodů z toho turnaje bylo opravdu zasloužených, jak za předvedenou hru a bojovnost v soubojích, tak i za individuální zákroky. Chtěl bych tímto poděkovat všem hráčům a soupeřům za turnaj, rodičům za podporu a již teď se těšíme na další kolo ligy.

Panthers Praha B – FBC Draci Říčany 12:5 (3:2, 3:1, 6:2)
Panthers Praha B – Sokol Benátky nad Jizerou 8:1 (3:0,2:1,3:0)

Autor: Richard Filikar