Hořký začátek na Děkance, Mladší žáci B se loučí s vyšším košem.

Týden před koncem září začala sezona také Mladším B, kteří na Děkance měli vyzkoušet nástrahy a náročnost 6. koše. Bohužel, i přes občas nadějný výkon převládala negativa a kluci se hned na svém prvním turnaji musí s vyšším košem rozloučit.

První utkání v sezoně nás postavilo rovnou před spřízněný klub ze západního okresu Prahy. Nad Rudnou jsme rychle vedli krásným gólem Šímy Jelínka ze standartky, to nás ale uspalo (tzv. Panterský syndrom, důrazně nedoporučujeme dávat gól v první minutě, pak podle toho vypadá zbytek zápasu) a Rudná i s trochou štěstí dokázala zápas otočit a odskočit na dvoubrankový náskok. Probrali jsme se ale příliš pozdě a ani druhý Šímův gól nás nespasil, na úvod jsme tak těsně prohráli 2:3.

Druhý zápas proti Bohemce byl takový pozdní křest ohněm, soupeř hnaný domácí halou a zástupem rodičů na nás vlétl jako velká voda a po třech minutách už vedl o dvě branky a naše nasazení a produktivita rozhodně pro zelenobílé nebylo důstojným soupeřem. Po vynuceném time-outu znovu kluci ožili a začali se cpát do brány, což vyvrcholilo krásným únikem Matyho Sabáka, který přesprintoval oba beky a snížil. Hned po poločase si ale Bohemians znovu uzmuli dvoubrankový náskok, který vzápětí ještě zvýšili, kluci ale statečně bojovali a odměnou jim byl nejen třetí dnešní gól Šímy Jelínka, ale dokonce stažení náskoku na pouhou jedinou branku z hokejky Máry Urbana, ani při hře v šesti jsme ale nedokázali srovnat a i druhý zápas jsme prohráli o gól, tentokrát 3:4. A ač to na této věkové skupině píšeme neradi, velkou kaňkou byl výkon rozhodčích, kteří nás obrali o dva nájezdy a chvíli před koncem i o přesilovku, absolutní třešničkou na jejich výkonu ale byla odpískaná hra v šesti v momentě, kdy jsme odvolali gólmana…

Třetí zápas o 5. místo nezačal úplně podle našich představ. Soupeř byl všude rychleji než naší hráči, měl míček převážně ve své moci, což se projevilo i na výsledku. Start98 vedl již o 2 branky, když jsme konečně začali běhat a hrát. Konečně se nám i dařilo ohrožovat soupeřovu branku, z čehož jsme snížili na 1:2, střelcem byl Maty Sabák. Ke konci poloviny jsme ještě bohužel obdrželi gól z protiútoku, kde se nejlepší hráč Startu probojoval přes naše obránce před branku, kde nahrál spoluhráči do prázdné brány. O přestávce se trenéři snažili kluky motivovat k lepšímu výkonu a na tabulce jim opět nakreslili postavení na hřišti, které kluci nedodržovali všechny 3 zápasy. Po přestávce to bylo o něco lepší, ovšem góly se nám dávat nedařilo, ba naopak jsme jeden obdrželi v oslabení, které jsme měli za hru v 6 (tentokrát oprávněně). Na konci druhé poloviny stihl Marek Linha upravit výsledek na 2:4.

Je vidět, že je teprve začátek ligy, i tak to ale z naší strany byla ve všech směrech docela bída, byť minimálně v prvních dvou zápasech jsme na sestup nebyli. Na předčasné závěry je brzo, kluci se ale musí naladit na soutěžní vlnu a začít na hřišti bojovat, jinak se nezvedneme. Děkujeme rodičům a příbuzným za podporu.

Autor: Paučis, Bobr