Skromná produktivita zakončená radostí, Déčko jede z Kostelce s šesti body v kapse!

Hned na začátku našeho povídání se sluší poděkovat pořadateli z Boleslavi a samozřejmě naší milované unii, kteří společnými silami naplánovali nedělní turnaj v Kostelci nad Černými lesy s pozdějším začátkem zřejmě tak, aby nebozí Panteři mohli svorně nadávat na začátek jejich druhého zápasu, který se zastavil na půl osmé večer. Díky, zaměstnavatelé to jistě ocení!

První zápas sezony nás postavil proti výběru Lisboa 99 (bohužel nevíme jak skloňovat), a to pro jistotu pořádně nerozběhané, neboť se začínalo o dobrých dvacet minut před oficiálním startem. Žlutě oděný soupeř na nás vlétl jako velká voda, naštěstí nás podržel výborně chytající Ondra a my se tak hned s dvěma analytiky na střídačce mohli postupně pustit do dobývání nikterak dobře stavěné defenzívy soupeře. Po dvou nepřesných vlaštovkách Paučise a nepovedené ráně Školky se do historických análů zapsal ostrostřelec Benďas, který potěšil oba fanoušky svou klasickou akcí „jedna střela za turnaj, jeden gól“ a poslal Déčko do vedení. Následná nabídnutá přesilovka (asi za řeči) ale skončila katastrofou a rázem to bylo 1:1. Dál jsme byli vpředu lepší, vzadu diskutabilní, soupeři se ale naštěstí místo střelby soustředili na aplikovaný nácvik obdoby padající hrušky a svým oděvem vytírali palubovku častěji, než by bylo zdrávo (všechny kredity jsou tímto převedeny na účet Honzy Šťastného, který se v minisouboji s hostující „jedenáctkou“ dostal v poměru ramen ku faulům přibližně na skóre 16:0), mizernou produktivitu ale až ve druhé třetině rozčísl loňský smolař Martin krásným vikýřem z hranice brankoviště a následně i Školka s Drobkem, nejprve první jmenovaný svou zadnicí zastavil výhoz gólmana a tradiční dělovkou ze vzduchu zvýšil náskok, a poté Drobek top individuální akcí na trase mantinel – branka, při které stihnul udělat oba beky plus gólmana nastavil časomíru na 1:4! Lisboa sice pár minut před koncem dokázala snížit, na taktiku „z posledního to budu cpát zásadně přes tři hráče“ ale neuměla zareagovat a první bodíky putují do radlické nafukovačky!

O top začátku posledního zápasu dne už jsme si povídali, ještě více vyšperkovat to ale dokázali Kubáni, kteří coby náš loni velmi oblíbený soupeř (8:3 a 8:4 z pozice jednoho z nejhorších týmu co se do střelby týče, #tochceš) ještě takticky šponovali úvodní hvizd na co nejpozdější minutu, neboť údajně čekali na posilu z Áčka (zda dorazila nevíme, nicméně na hřišti určitě nikdo na úrovni Áčka nebyl). Když už se konečně začalo, byli jsme na balonu a víceméně vytrvale jsme bušili na vrata soupeřovy obrany, jen ta střelba… Odrazit nás mohla Školkova ze středu nahozená mičuda, která dopadla až do síťky a poslala nás do vedení, místo potvrzení vyšší kvality jsme ale jen razítkovali tyče (Martine), strašili potencionální rovnače mantinelů za bránou (Davide), nebo si nechali loptu odkopnout vyběhnuvším gólmanem (Paučis). Podruhé za den jsme si tak jako svého zachránce a modlu vybrali Ondru Svobodu, který se ale své role zhostil výborně a čapal jako nikdy. Postupem času se krom přitvrzování soubojů (například Školka a jeho sto čtyřicet centimetrů touhy získat balonek pravidelně zaměstnával rozhodčí v rohu) začala zvyšovat také nervozita (stále to bylo 1:0) a očekávání toho, kdo a jestli vůbec někdo přidá druhý gól. Vděčné úlohy se nakonec zhostil Ríša, který svůj první výlet za vlastní modrou za den přetavil v ránu pod ruku a stanovil konečný výsledek na drtivých 2:0! To navíc při součtu branek dává celkové skóre 6:2, které zároveň při zisku 6 bodů říká jasnou věc – každý gól znamená bod! Takže až příště uvidíte náš zápas a my v něm náhodou vstřelíme branku, znamená to, že alespoň plichtička bude :-).

Statistické okénko Martina Bajera:
Na obou zápasech byla přítomna i klubová legenda Martin Bajer, který poctivě zakresloval mapu střel a jejich přesnost v obou zápasech. Na jeho výsledky se můžete podívat níže: