Dorostenky a jejich zkouška ohněm ve vyšší soutěži

Do nové sezóny naskočily také naše dorostenky. A zvláště pro ně bude tato sezóna opravdu výjimečná a náročná. Na konci minulé sezóny se tým domluvil, že chce zkusit vrcholovou ligu dorostenek, kterou hrají ti nejlepší z Prahy a středních Čech a to „jen“ po jednom roce stráveném v dorosteneckém přeboru – ročníky 2002 navíc hrály ve starších žákyních systém 3+1. Zkrátka věděli jsme, že nás čeká velice náročná sezóna a s tím jsme do toho šli.

Na první turnaj v sezóně jsme vyrazili do Mladé Boleslavi a pro jednu členku výpravy to bylo ještě více speciální než pro všechny ostatní. Ivča Lamková jela poprvé na zápas v roli trenérky a tak jsme museli na nervozitu na naší střídačce připravit speciální kýble. Každopádně svoji roli zvládla na výbornou, nervozitu rychle vylila do připravených kýblů a jala se naopak holky uklidňovat a radit jim, jak na hřišti více vyniknout (samozřejmě herně, i když pár rad ohledně make-upu a správného utažení copu by se také našlo ;-)).
První zápas nás čekaly holky z Tatranu. Nálada byla bojovná i nervózní zároveň. Pokyn zněl jasně: „Prostě se z toho nepose*** a vleťte na ně“. Soupeřky asi čekaly, že budeme hrát beton a čekat na ně a ne že se pokusíme (ano, na druhou stranu je třeba přiznat, že zatím to je ve fázi pokusů) o aktivní hru. Napadání jim dělalo problém a v průběhu první třetiny jsme se po krásné střele Karyn a prvním gólu za Panterky (ještě jednou gratulujeme) od Jennie vedli 2:1 (výrazy na tváři tatranských trenérů jsem si uložil do dlouhodobé paměti a budu je střežit jako vzácnou vzpomínku :-)). Do konce třetiny ale soupeřky stihly zápas otočit na 3:2 a ještě přidaly. Druhou a třetí třetinu naše nasazení a nadšení opadlo a soupeřky naopak přidaly. Nejen nasazení, ale i branky (některé dosti nešťastné, ale tak to chodí). Na konci zápasu se výraz zmaru přesunul z tatranských tváří na naše.

Druhý zápas nás čekal opět velice těžký soupeř, tentokrát z Jižního Města, a sice Tigers Ivanti. Zápas byl o něco vlažnější než ten předchozí a to z obou stran. Větší herní kvalita byla na straně soupeřek, ale naše hráčky se držely a srdnatě bránily naší branku. Za polovinu jsme se bohužel dostávali výjimečně, ale pár brejků bylo nebezpečných. Bohužel chyběl větší klid v koncovce a dost podstatně nám překážela velice šikovná brankařka soupeřek. Gól jsme tedy v tomto zápase nedali a soupeřky pomalu, ale jistě navyšovali svůj náskok. Nutno dodat, že dvěma brankami jim pomohla i naše hráčka, která si tak vybrala smůlu na celou sezónu.

Jak tedy zhodnotit první turnaj? Výsledkově byl samozřejmě nepodařený, ale s tím jsme počítali. Ačkoliv to hodně lidí nerado slyší a tento názor neuznává, tak zápasy nejsou jenom o výsledcích, ale také o rozvoji samotných aktérů (nejen hráčky se potřebují zlepšovat). A tato soutěž holky rozhodně posune o obrovský kus dál. Výsledky budou ještě nějakou dobu vypadat špatně, ale my budeme dělat vše proto, aby každý další turnaj byl lepší. Jsme v soutěži zkrátka nováčci, ale holky na turnaji ukázaly, že nebudeme jenom do počtu a že zápasy s námi nebudou jednoduché.

Na závěr bych jen rád vyzvedl výkon Adély Niederlové, která si občas s hráček soupeřek dělala kužely a zároveň makala na plný pln. Obecně celá obrana odváděla dobrou práci a zaslouží pochvalu.

Panthers Praha – Tatran Střešovice 2:10
Panthers Praha – Tigers FK JM 0:6

Autor: Gigolo