Dorostenci otevřeli sezonu 3 body!

První zápas sezony odehráli dorostenci ve známém prostředí Králova Dvora. Z původní dvojice soupeřů se kluci z Benešova při pohledu na program a zápas s námi pravděpodobně zalekli natolik, že ligu raději odhlásili, a nás tak čekal netypicky pouze jeden zápas proti Prague Tigers.

Kluci odmakali celou letní přípravu včetně soustředění velmi poctivě a ačkoli nebyly výkony posledních tréninků zcela ideální, očekávali jsme dobrý výkon celého týmu ozdobený prvním bodovým ziskem do tabulky. Komplikace nastaly ještě před samotným zápasem, kdy jsme museli povolat věkem staršího žáka Kristiána Ulrycha, jako strážce naší klece, místo zraněného gólmana Huška. Tento krok se však nakonec jevil jako skvělý, když Kristián udržel čisté konto, a navíc předvedl minimálně 4-5 světových zákroků, kterými přiváděl střelce soupeře k šílenství.

Do zápasu jsme vstoupili velmi aktivně a soupeře jsme již od počátku viditelně přehrávali. Brzkého gólu jsme se nedočkali, ale šance se objevovaly čím dál tím více, a tak jsme trpělivě klepali na vrata soupeře, až nám Lukáš Vejlupek otevřel a vstřelil první gól v dorostenecké kategorii. Po solidně zvládnuté přesilovkové kombinaci, ze které zvyšoval Žiška a následném gólu nového kapitána Martina Mattese jsme odskočili do bezpečného náskoku, který jsme již, především díky Kristiánovi, nepustili.

Kluci předvedli velmi dobrý výkon a kdybychom zlepšili rozehrávku a zvýšili střeleckou potenci, mohlo to být ještě veselejší. Na druhou stranu 3 body máme, dobrý výkon jsme předvedli, sezona je dlouhá a nějaké bodové hody patrně ještě nabídne.

První zápas si odbyl také mladší z rodu Petráků – Jára, a k radosti všech se rozhodně neztratil a zejména jeho sólo představení v našem oslabení vyvolalo hlasitý potlesk. Příště třeba přidá i nějaký gól, jelikož šance tam určitě byla.

Děkujeme rodičům, kteří nás přijeli podpořit, Kristiánovi za čisté konto, panu Ulrychovi za fotografie a soupeři za férové utkání.

Panthers Praha vs. Prague Tigers 3:0 (online)

Fotky ze zápasu na Facebooku.