Céčko po dvou výhrách a 23 brankách vede ligu

První letošní turnaj čekal po prvním a druhém mužském týmu i naše Céčko, které loni postoupilo a těšilo se tak na novou úroveň florbalu.

Navrátivší se trenér Kamil Sedlák, který má naši směsici mládí, talentu a zkušeností na starosti, se bohužel musel před zápasy poprat s řadou absencí. Mimo je dlouhodobě Dufíno, se zánětem lokte se přidal i Khurny, který nás tak mohl podporovat pouze jako velmi zanícený divák. Dalík si pro jistotu při plánování dovolené spletl data turnajů a uvidíme ho až někdy v říjnu, Péťa Svojítka dovolenkuje taky (ten to aspoň udělal vědomě). Trenérskému štábu proto nezbylo než povolat k doplnění několik průměrných, přebytečných hráčů, kteří by si jinak na Céčku neškrtli – konkrétně kapitána Áčka Koliho, mistry z Béčka Girouxe s Kosťou a šikulu Romana Školníka, který ovšem za Céčko bude hrát prý pravidelně (hurá!).

Panthers Praha C – Tatran Střešovice B 14:2 | online

V prvním zápase nás čekala rezerva Tatranu, což vzbuzovalo respekt. Nicméně ráno prohráli 2:5 a to naznačilo, že v moc dobré sestavě nebudou. To se projevilo doslova od prvních chvil, protože první branku jsme dali Štajnem po Danečkově nahrávce už po 23 vteřinách. A sypalo se vesele dál – Giroux 2x a Koli upravili skóre po první třetině na 4:0. Soupeř se nám nemohl rovnat v podstatě v ničem, golman vypadal že v bráně stojí tak potřetí, a tak i přes snahu mlaďasů z Tatranu probíhal zbytek zápasu naprosto jednoznačně. Nemá smysl popisovat všechny góly, za zmínku stojí určitě neskutečný STŘELECKÝ výkon hračičky Školníka, který nasázel 5 (!) krásných branek – a dvou dosáhl střelou z první, což se nestalo tak od roku 2006. Na většinu mu namazal fantasticky hrající Koli, který si ze zápasu odnesl krásných 7 bodů. Fíky padaly z brejků, přesilovek, oslabení, do prázdné, rány i šmudly a celkové skóre se zastavilo na krásných 14 gólech. Tentokrát to byla zásluha především první lajny, která se zaskvěla poměrem vstřelených/obdržených branek 12:0, s velkým přehledem hrály posily z Béčka Kosťa a Giroux. V druhé lajně se smolařem roku stal Schürle, který v průběhu zápasu zlomil svou tři dny „starou“ hůl a musel tak dohrávat s cizí lopatou. A to ještě v tu chvíli netušil, co ho dál čeká..

Panthers Praha C – FBC Kralupy nad Vltavou 9:4 | online

Druhý zápas měl být daleko těžší, Kralupy svůj první sice také prohrály, ale nasázely 6 gólu skvěle hrající Bohemce. Před začátkem se samozřejmě někdo musel zranit a bohužel to odnesl Kosťa (lýtko). Na beka se tak stáhl Koli, naše první lajna se už netočila ve čtyřech a ustálila se na složení Daneček – Školník – Štajn. Kralupy na nás i v osmi lidech vlítly a bylo hned jasné, že nás čeká jinačí šichta, než v prvním střetnutí. To potvrdil nejlepší hráč Kralup Kozel, který nám během 11 minut krásně nasypal hattrick. Naštěstí jsme dokázali vždy reagovat a Kralupy jsme nenechávali odskočit více než o gól – Daneček osvědčil instinkt střelce sám před bránou, Kamil tečoval Koliho bombu (asi rukou) a Koli sám následně srovnal po chybě obránce ranou po zemi. Pak jsme se zlepšili v obraně a lépe jsme hlídali jejich šikovné útočníky. Hlavní podíl na tom, že už jsme neinkasovali, měl ale fantastický Zeke. V prvním zápase na něj šlo jen pár střel, teď se ale musel ohánět a pochytal tak 6 – 7 stoprocentních šancí. Do zápasu se snažili vložit i rozhodčí, kteří proti nám nařídili 2 nájezdy (jeden správně, jeden nesmyslně), ale Zeke se vybičoval a oba pokusy výborně vychytal. I díky němu jsme se z tlaku oklepali, zlepšili hru v útoku a od stavu 3:4 už jsme v zápase kralovali. Školník nejprve vymetl šibenici, Daneček se Štajnem rozebrali obranu soupeře a Kamil následně potvrdil náš herní vzestup další skvělou ránou do víka. V posledních minutách zápasu jsme pak unavenému soupeři na cestu přihodili ještě další tři góly – Schurle si aspoň trochu spravil chuť krásnou tečí po Fenkově nahrávce, kromě toho ale v zápase OPĚT zlomil (půjčenou) hůl a jeho bilance se tento týden tak zastavila na solidních třech zlomených hokejkách. Na posledních 20 vteřin se probudil veterán Ghali a zaznamenal díky spolupráci s Girouxem během 5 vteřin první dva body do kanady.

Celkové hodnocení

Prožili jsme krásný vstup do turnaje – máme 6 bodů, jsme první v tabulce, nastříleli jsme 23 gólů a Zeke je zatím nejlepší golman podle obdržených gólů. Také na nejdůležitější kolonku „BODY“ se v celkovém hodnocení ligy dívá dobře – mezi čtyři Pantery z první lajny (Koli, Školník, Daneček, Štajn) se v čele bodování dokázal vklínit pouze extraligový Martin Šimek z Bohemky. Nicméně hodně za to vděčíme skvělým posilám, které s námi nebudou hrát pokaždé a tak v dalším průběhu dlouhé ligy nás čeká spousta práce a náročných zápasů.

Kanadské bodování po prvním turnaji

David Kolář 10 (3+7)
Roman Školník 8 (6+2)
Daniel Škvor 8 (4+4)
Martin Eckstein 8 (3+5)
Matěj Dopita 4 (3+1)
Kamil Sedlák 2 (2+0)
Štěpán Andrle 2 (1+1)
David Ghali 2 (1+1)
Martin Kostřica 1 (0+1)
Martin Denk 1 (0+1)

+ Zeke 0+1, 6 obdržených gólů

Autor: Martin Eckstein