Áčko napravilo vyřazení z Poháru, Plzeň doma porazilo 7:4!

S motivací napravit úterní zaváhání proti Hradci Králové nastoupili Muži A do zápasu s Plzní, které měli po posledním vzájemném utkání co vracet jak florbalově, tak fyzicky.

Oba celky vstoupily do zápasu opatrně, ani jeden nechtěl udělat první chybu, přesto byli o něco aktivnější Plzeňští, kteří záhy měli výhodu přesilové hry po faulu Koláře. V ní si nevypracovali žádnou větší šanci a paradoxně skórovali až v následujícím oslabení, kdy se povedenou ranou k tyči prosadil Rybnikár. To neunesl domácí mladíček Hudec, který si šel posedět za nakopnutí mantinelu, při následné hře 4 na 4 se ale dvakrát dokázali prosadit Panteři, nejprve Tomáš Hradec zakončil ranou mezi nohy rychlou kombinaci domácích, a poté Lukáš Pokorný, který do prázdné brány nasměroval krásnou kombinaci po trase Janoušek-Míka. Vyloučení vesele naskakovala dál, v závěru třetiny pak měli domácí výhodu hry 5 na 3, kterou po nahozeném balonku od Hudce zužitkoval pohotovou dorážkou David Kolář – 3:1 po první třetině!

Protože se v závěru první periody až moc tvrdě projevil Kölbl, měla Plzeň výhodu pětiminutové přesilovky, kterou ale znovu paradoxně využili nejprve domácí – Krůšek výborně zablokoval balon, posunul na Tomeše, který po mantinelu našel Pokorného. Třetí jmenovaný pak výbornou krosovou přihrávkou na paty našel Jirku Krůška, který z těžké pozice nádhernou ranou o břevno zvýšil už na 4:1! I západočeši ale dokázali rychle odpovědět, víko Mazákovy svatyně vymetl aktivní Nicklas. 41 diváků sledovalo vyrovnanou bitvu s většími šancemi na holi Panterů, kteří pár minut před koncem třetiny znovu udeřili rychle po sobě. Nejprve Lukáš Tomeš konečně našel správný úhel na svoji legendární střelu ze zátahu, a poté David Kolář po výborné nahrávce Hradce na brankoviště ještě lepší pumelicí do vinglu zvýšil už na 6:2!

Třetí třetina se nesla v duchu té první – více vyloučení, než by bylo zdrávo (nutno poznamenat, že rozhodčí zvládli celé utkání výborně, na rozdíl od jejich předchůdců z posledního vzájemného zápasu v Králově Dvoře), přesto si Panteři v klidu hlídali svůj náskok a dokonce ještě jednu branku přidali, když hattrick zkompletoval toho času již magisterský kluk David Kolář. V samotném závěru ještě dvě malinké chybičky v domácí obraně potrestali Němeček s Khekem, to už ale Plzni nestačilo a Panteři berou všechny body za vítězství 7:4!

Diváci: 41

Vyjádření asistenta domácích (Štěpán Weber): „Jsme rádi za tři body, které byly dnes zcela zasloužené a velká pochvala našemu týmu, který, ač s několika absencemi, odehrál utkání s velkým přehledem a koncentrovaně, chtěli bychom být méně vylučovaní. Díky všem za zápas.“

Vyjádření trenéra hostí (Jakub Šimek): „Gratuluji soupeři k zasloužené výhře. My se musíme poctivou prací na tréninku odrazit k lepšímu výkonu k dalším zápasům.“