Ženy a první ušmudlané vítězství

V prvním domácím zápase Panterky poměřily síly s týmem TJ Sokol Královské Vinohrady. SKV je týmem, který tradičně okupuje poslední příčky extraligové tabulky a i přestože loni na rozdíl od domácího týmu zachránil svou účast v Extralize žen pro další sezónu už v 1. kole play-down, byl favoritem tohoto zápasu tým Panthers.

Úvodní buly vyhrálo SKV a následnou první šanci hostů z hole Lingové bez problémů pokryla Horňáková. První se mohly radovat Panterky, a to už ve 3. minutě, kdy si svůj první zářez v novém týmu zajistila svým pověstným granátem z půlky letní posila Vranová. V dalších minutách sice bylo vidět několik akcí na obou stranách, ale o nějaké florbalové kráse se hovořit nedá. Ve třinácté minutě si šla posedět Tereza Trunečková za faul na Miklíkovou a následnou přesilovku gólem z nulového úhlu ukončila další z přestoupivších z Elite – Barbara Jelínková. Pár minut poté se opět provinila hráčka z Vinohrad, tentokrát to byla reprezentantka Tvrzníková za blokování hokejky Šusterové. I druhou přesilovku se domácím podařilo proměnit. Chopila se toho kapitánka, která povedeným náhozem na bránu navýšila vedení Panterek na 3:0. Ačkoli byl výsledek po první části pro princezny příznivý, trenér Jenšík nebyl s výkonem svých svěřenkyň spokojený, a proto před další třetinou značně zamíchal sestavu.

Zatímco v první třetině se domácím relativně dařilo udržovat vývoj zápasu ve své režii, o druhé třetině se takto hovořit nedá. Panterky se přizpůsobily tempu svých soupeřek, ačkoli je před začátkem utkání trenéři jasně upozornili, aby se toho vyvarovaly. První další změna stavu utkání přišla až ve 26. minutě, kdy Zittová poté, co si zahrála kličkovanou se soupeřovou obranou, vyslala krásně umístěnou střelu nad nohu, pro gólmany nejhůře chytatelnou. Ve třicáté minutě pak Nováková sebrala v rohu pracně vybojovaný míček a ukázkovou střelou z výběhu málem proděravěla síť v brance Vinohrad. Stav 5:0 se až do konce třetiny nezměnil. Mohl za to nedostatečný důraz před soupeřovou brankou? Nepřesné přihrávky? Nebo si prostě jen Panterky myslely, že už mají vyhráno? V počtu střel tentokrát zvítězily hráčky Vinohrad a domácí mohly jen děkovat Horňákové, která svými zákroky udržela nulu na kontě.

Po předchozích změnách v sestavě přišly další, ještě výraznější. Dalo by se říct, že trenér domácích vzal tento zápas jako experiment a zkoušel stále nové formace. Některé z hráček odehrály každou třetinu na jiném postu. Třetí třetina přinesla spoustu pohledných, avšak neproměněných šancí. Kromě povedené akce v režii Slané s asistencí Vranové ve 47. minutě se domácím vsítit nepodařilo. Krátce poté dostala svou první šanci v extraligovém utkání náhradní brankářka domácích, Marie Dresslerová. Zatímco Horňáková udržela po celou dobu svého působení na hřišti neprostupnost naší branky, Dresslerové se to bohužel nepodařilo. V 54. minutě jí spoluhráčky s premiérou moc nepomohly, když nikdo nevystoupil proti střele Lingové, a míček tak doputoval až za záda domácí novicky v brance. Následně jsme byli svědky několika dalších šancí na obou stranách. Jediným, komu se však ještě do konce utkání povedlo vsítit nějakou branku, byl tým SKV, když Tvrzníková po nahrávce od Lingové nahodila míček na branku velice jedovatým lobem, který gólmanku Panterek přeskočil a skončil za jejími zády.

Sečteno a podtrženo, byl to utrápený výkon. Panterkám se povedlo, i když ne úplně s přehledem, ohlídat si vedení až do konce a z prvního domácího zápasu si zapisují na konto i první vítězství. Sice ušmudlané, ale pořád to jsou tři body. V dalším kole vyzvou  vloni bronzový Chodov, za který v letošní sezóně nastupuje bývalá hráčka Panthers Eva Krauskopfová, a odkud opačným směrem putovala Tereza Pitterlingová. Nejen pro tyto hráčky to bude dozajista zajímavý duel.

Autoři: Tereza Pitterlingová, Ivana Miklíková

Panthers Praha  – Sokol Královské Vinohrady 6:2 (3:0, 2:0, 1:2) online | video

Střely na bránu: 32:19
Vyloučení: 0:2
Využití: 2:0
Počet diváků: 60

Komentář asistenta trenéra domácích, Daniela Škvora: „Jsme spokojeni se třemi body. Předvedená hra však pokulhávala. V příštím zápase slibujeme, že předvedeme lepší výkon. Díky soupeřkám za zápas.“
Komentář trenéra hostů, Pavla Doubka: „V dnešním zápase jsme se stejně jako v pátek pekelně trápily v koncovce. Na gól potřebujeme přibližně asi tak milion pokusů. Ve spojení s trochu nešťastnými brankami z toho je výsledek 2:6. Děkujeme soupeři za hezké utkání a pořadatelům za perfektní práci.“