Pohárová pouť končí opět ve 4. kole

4. kolo Poháru České pojišťovny: FbC Hradec Králové – Panthers Praha 4:5 (3:1, 0:1, 2:2) online

Příležitost zvýšit zatím nijak oslnivé klubové pohárové maximum promarnili Muži v Předměřicích nad Labem, kde je hostil tým FbC Hradec Králové – tedy celek hrající sice Divizi, ale který má v mnoha týmech vyšších soutěží svá želízka a ve 3. kole vyřadil soupeře z naší ligy Mukařov. Nejeli jsme tedy na východ Čech jen tak na výlet, ale s vědomím, že narazíme na kvalitního a neznámého soupeře.

Po příjezdu do jinak pěkné haly se někteří členové naší výpravy chtěli otočit se slovy, že na tomhle nehrajou… poctivé a naleštěné parkety slibovaly dnes už ojedinělý zážitek a nezklamaly. Celou první třetinu jsme si zvykali a soupeř to přetavil ve svojí převahu a vsítil dvě branky, které se nakonec ukázaly jako klíčové a i když jsme brzy snížili na 2:1, tak soupeř nás často a velmi jednoduše přehrával a díky Mazákovi v bráně toho nevyužil tolik. Následovala velmi neobvyklá situace, kdy oba týmy byly současně a oprávněně vyloučeny za špatné střídání. Ve hře 4 na 4 se pak ale za držení, které bylo jako z ukázky na školení rozhodčích, vyloučen ještě Pavel Daněk a domácí Hradec přesilovku 4 na 3 proměnil a skóre 3:1 vydrželo až do první minuty druhé části, kdy jsme snížili na 3:2. Rázem jsme převzali iniciativu a začali budovat náš pověstný okresní  tlak, domácí zatlačili a počet jejich šancí se snižoval, ale pořád nám to nemířilo a nebyli jsme schopni soupeře překvapit pohybem – nebo spíš přesněji nebyli jsme schopni pohybu, který by dokázal překvapit :-)

Domácí soustředěně bránili a třetí třetina se podobala té druhé – hned zkraje naše branka, tentokrát už na 3:3 a naše střely byly nebezpečnější a soupeřovy se nám dařilo dobře blokovat a poprvé v zápase jsme se dostali do vedení pět minut před koncem, jenomže iluze dokonalého obratu byla krutě krátká – protože (stejně jako ve druhé třetině) jediná nebezpečnější střela soupeře na branku skončila gólem – a nebylo to tím, že bychom neměli golmana, střela byla zřejmě očarovaná a prostě chytit nešla. Náš závěrečný tlak byl velký, ale ne tak velký, aby to stačilo a tak se tedy s Pohárem loučíme a Bohemku vyzve Hradec, který byl svou hrou sympatičtější, než některé týmy z naší Národní ligy, celé utkání bylo bez nějakých excesů, urážek či úderů, v duchu fair-play, což byla příjemná změna.