Sépiácká premiéra! V Berouně berou z náročných zápasů čtyři body!

Dlouhé měsíce příprav, plánování a budování se v nedělní odpoledne naplnily a druhé „komunitní družstvo“ složené hlavně z juniorů a kluků z mužských rezerv nastoupilo ke svému historicky prvnímu ligovému turnaji – Sépiáci v Berouně vyzvali vynuceně sestupivší Poděbrady a nováčky z Kolína!

Ačkoliv první utkání Sépiáků začínalo až těsně před třetí odpoledne, nikterak to nebránilo dvojici odvážlivců, aby brzy nad ránem vyrazila na „scouting“ soupeřů (o jehož náročnosti nechť svědčí fakt, že to po dvou hodinách vzdali a přesunuli se do místní restaurace). S blížícím se startem prvního zápasu se ale začala tvořit kromě obrovské natěšenosti velká komplikace – kromě dlouhodobé absence Šimiho Baumruka (operace kolene, tak se alespoň zhostil role fotografa) se kvůli rýmičce omluvil David Alchimowicz a až překvapivě dobré výsledky nechaly déle než je zdrávo na hale v Kladně také Bobra (Petr Vobecký) s Mesutem (Dan Ježil). Do zápasu s Poděbrady jsme tak šli v počtu 10+1, ale to jsme ještě nevěděli, co nás čeká…

Utkání se Snipery oba soupeři rozjeli aktivně, na míčku ale přeci jen byli víc v oranžovém odění Sépiáci a podnikali směrem na Vnoučkovu branku jeden protiútok za druhým, Halamíčkova a Paučkova šance ale zůstaly nevyužity a dvakrát se tak ke slovu dostal soupeř, který ale ztroskotal na jistých blocích dnes dobře zorganizované obrany. Vyšší aktivitu jsme nakonec před přestávkou dokázali zúročit, Vítkem Halamíčkem několikrát tečované nahození zpoza brány našel Zdenda Dryák  a prudkou ranou nad rameno zaznamenal první sépiácký gól v ligové historii!

Do druhé třetiny jsme vinou administračních neplech nastoupili ochuzení o Tondu Loučku (což nezapomněl náležitě okomentovat pořadatelský stolek) a museli jsme tak stáhnout hru na tři obránce. Dlouhé řešení vzniklého problému navíc ubralo na naší aktivitě, takže jsme prakticky celou druhou část tahali za kratší část provazu, Poděbrady ale svojí mírnou převahu nedokázaly přetavit v tutovku nebo dokonce gól, takže i na konci další dvanáctiminutovky svítil na tabuli stav 1:0 pro naše barvy.

Pravý florbal tak přišel až v poslední třetině, Poděbrady začaly více útočit a nechávaly v obraně okénka, do kterých pravidelně mířily dlouhé balonky – jeden z nich dokázal uzmout znovu Vítek Halamíček, pod blokujícím obráncem posunul míček na Tomáše Paučka, který ještě backhandem vrátil kuličku před bránu a Fanda Štíbr i s trochou štěstí přehodil Vnoučka – 2:0! Mírné zaskočení druhou brankou se Sniperům nevyplatilo, o několik minut později se jako přes kopírák prvního gólu znovu zjevil Zdenda Dryák a krásnou střelou do vzdálenějšího víka zvýšil už na 3:0! Soupeř okamžitě reagoval oddechovým časem, který mu přinesl ovoce – po důrazu u Máčalovy branky se prosadil Pivoňka a snížil na 3:1. Timeout tak přišel na řadu i u Sépiáků a měl parádní úspěch – kromě potřebného uklidnění hry přišlo hned dvojité pojištění vítězství. Nejprve se po dobrém Štíbrovu napadání v rohu konečně prosadil Vítek Halamíček a pár vteřin na to se krásně ze vzduchu trefil na zadní tyč Honza Pálek a stanovil tak konečný výsledek na 5:1!

Kuba Zeman (0+1): „Dobrý zápas se zaslouženým vítězstvím, byli jsme více na balonu, škoda že jsme nedokázali využít více šancí a mít klidnou třetí třetinu. Snad to je první z mnoha, které takto zvládneme. Děkujeme soupeři za utkání.“

★★★ Zdeněk Dryák (2+0)
★★ Vítek Halamíček (1+2)
★ Fanda Štíbr (1+1)

Ve druhém utkání nás čekali kluci z Kolína (neplést s Pittbuly) alias Pátečníci, o kterých jsme věděli akorát to, že je Poděbrady porazili v přáteláku 4:3. Vstup do zápasu měl mnohem lepší soupeř, který nás v prvních minutách zasypal salvou více či méně přesných střel, Máčala byl ale v pozoru a vše bez větších problémů pochytal. Jako blesk z čistého nebe se tak snesl Petr Tomeš, který v šesté minutě z levého mantinelu parádní ranou propálil Spala mezi helmou a rukou a trochu překvapivě tak poslal Sépiáky do vedení. Odpověď ale přišla hned vzápětí nadějný protiútok oranžových zastavil Musil, proháčkoval se až ke střele a překonal Máčalu povedenou ranou nad nohu. Hrálo se velmi aktivně z obou stran, dobře ale fungovaly obrany a tak se do šaten šlo za nerozhodného stavu 1:1.

Hned v úvodu druhé periody všechny překvapil nacvičený signál trojice V. Halamíček – Tomeš – Pauček, kdy první jmenovaný vyhrál buly na Tomeše, který z půlky nádhernou ranou trefil nejprve Spalovu helmu a následně břevno, od kterého se balonek odrazil přímo před Paučka, jehož dorážce do prázdné brány na poslední chvíli zastavil jeden z obránců. Sépiáci byli i nadále aktivnější na balonku a vzápětí si mohli poprvé vyzkoušet přesilovou hru za nedovolenou vzdálenost, i přes několik nadějných střel ale soupeř odolal. Celá druhá třetina by se dala charakterizovat jako pravidelná výměna „zámků“ – vždy chvíli tlačil jeden soupeř, aby následně zamknul druhý tým – takhle dokola po celých deset minut. Krátce před druhou sirénou se dostal do úniku V. Halamíček a za faul na jeho maličkost byl nařízen nájezd, který ale špílmachr Dan Ježil zkušeně trefil po zemi doprostřed brány. I díky tomu tak druhá část skončila stejně tak, jako ta první – 1:1.

Třetí třetina se nesla v opatrnějším duchu než ty dvě předchozí, stále ale platilo, že se hrálo na vysoké úrovni. Žádný tým nechtěl udělat chybu, nicméně hned dvakrát se do tutové šance dostali Pátečníci, nejdřív jejich přečíslení 3 na 1 zastavil navrátivší se Ježil, dorážku do prázdné brány pak famózním zákrokem vytáhl Máčala. Udeřilo tak znovu na druhé straně a znovu to byla krása všech krás – Pauček rychle rozehrál na beky, Petr Tomeš si potáhl balon (pro změnu) po pravém mantinelu a nadpozemskou ranou skrytou za nohou prvního jmenovaného vymetl vzdálenější šibenici. Pátečníci začali stupňovat svůj tlak, přesto však obrana Sépiáků fungovala víceméně na jedničku a většinu útoků odvracela, minutu a půl před koncem ale přišel smolný moment, kdy soupeř šikovně rozehrál od mantinelu a přes dva hráče prošla střílená nahrávka až na Svobodu, který šikovnou tečí do horního růžku branky překonal Máčalu. V samotném závěru ještě oba týmy mohly rozhodnout, pozorní gólmani ale udrželi stav nejlepšího zápasu dne na zasloužené remíze 2:2.

Tomáš Pauček (0+1): „Výborný zápas ze všech stran. Dvakrát jsme dokázali udeřit poté, co nás soupeř držel v našem pásmu, na druhou stranu nám chyběla větší chuť chodit do brány a dovolit tak bekům zkoušet to z dálky. Škoda neproměněného nájezdu a smolného gólu ze závěru, mohli jsme mít šest bodů, remíza je ale vzhledem k průběhu celého zápasu spravedlivá. Věřím, že až se pořádně rozehrajeme, bude to z naší strany ještě lepší. Děkujeme soupeři za krásné fair-play utkání!“