První turnaj se rezervě Starších žáků povedl

 

Na první turnaj sezóny jsme se vydali do nedalekého, mlhou zahaleného Kladna. Sešli jsem se v počtu deseti hráčů do pole a se dvěma brankáři.

 V prvním zápase nás čekal pražský tým Wizards DDM Praha 10 black, který jsme již potkávali v minulé sezóně (pro zajímavost s tímto týmem jsme prohráli 4:7 v posledním turnaji minulé sezóny). Tento zápas byl však hned od začátku úplně jiný, než tomu bylo minule. Již od začátku jsme byli jasně lepším týmem na hřišti, což potvrdil úvodním gólem kapitán našeho týmu Maxmilián Bursík, který ke konci poloviny zápasu přidal ještě jeden gól a tím navýšil skóre na 2:0 pro náš prospěch. Po přestávce to vypadalo, že Wizardi plánují obrat, začali hrát, a dokonce se jim podařilo snížit na 2:1. Jejich plán však narušil Jan Ješetický, který během chvilky nastřílel 3 góly (z toho bych ten poslední gól nepočítal, protože padl tak, že se míček mnohokrát odrazil od bot a hokejek soupeře, načež skončil za zády brankaře), čímž Wizardy vyřadil z provozu a do konce zápasu se již na nic nezmohli. Ke konci ještě stihl vstřelit gól Fíla Zídek, který byl na svém prvním zápase. Po výborném výkonu konečný stav utkání tedy 6:1.

Do druhého zápasu jsme nastoupili proti týmu FBC Texas DDM Praha 6, který hrál velmi vyrovnaný zápas s předchozím soupeřem, kde nakonec podlehl. Tento zápas bedlivě sledovali trenéři, takže věděli, co svým svěřencům poradit, a jak tento zápas vyhrát. Ačkoliv rozchytání gólmana vypadalo hrozivě, probuzení od trenérů pomohlo a hned v první minutě zápasu se nám podařilo vstřelit gól. Na hřišti jsme opět byli lepší, góly padali do branky soupeře, a brejky se nám dařilo v klidu brzdit naší dobře postavenou obranou. Po prvním poločase jsme vyhrávali 6:0, takže úkol do další poloviny byl udržet skóre, a ještě nějaké ty gólíky přidat. To se nám dařilo na jedničku, góly jsme přidávali, avšak jedna zbloudilá střela do naší brány padla. Konečné skóre bylo tedy nakonec 10:1 pro naše borce. Z toho zápasu si každý z našich hráčů odnesl minimálně jeden KB (=kanadský bod), tedy můžeme říct, že kluci hráli dobrý kombinační florbal.

Poslední zápas dne byl pro naše kluky boj o první místo proti ACEMA Sparta Praha PM. V tomto zápase došlo k nutné reorganizaci realizačního týmu. Trenéři (Petr Vobecký a Dan Ježil), kteří dokázali se svým týmem vyhrát zatím oba zápasy v celkovém skóre 16:2 nakonec museli odjet na své zápasy do Berouna. Kluci dostali mnoho užitečných a taktických rad před zápasem, aby dokázali porazit velmi dobře hrající Spartu. První poloviny, kde ještě trenéři byli přítomni, hráli kluci velmi vyrovnaný souboj, během kterého bohužel obdrželi 3 branky, čímž se dostali do velmi obtížné situace, navíc po první polovině dostalo vedení trio tatínků. Do druhé poloviny jsme nastoupili za stavu 1:3. Hra byla stále vyrovnaná, avšak Sparta navýšila náskok o další gól. Poté přišel sporný gól našeho kapitána Bursíka, který dle svědků vstřelil gól nohou, rozhodčí však situaci přehlédl a gól uznal. Konečné skóre nakonec bylo 2:5, což neodpovídalo vyrovnanosti obou týmů.

Kluky musím za tento turnaj velmi pochválit, poděkovat skvěle chytajícím brankařům a klukům z Áčka za pomoc. Je vidět velký pokrok, oproti minulé sezóně, který provedli během letní přípravy a na soustředění. Doufám, že se jim bude takto dařit i nadále a příští turnaj spolu vyhrajeme!

 

Panthers Praha B – Wizards DDM Praha 10 black 6:1

Panthers Praha B – FBC Texas DDM Praha 6 10:1

Panthers Praha B – ACEMA Sparta Praha PM 2:5

 

Autor: Petr Vobecký