První letošní turnaj Mužů B

V neděli ráno se k prvním zápasům sezony sešli muži B. Výběr hráčů byl opravdu různorodý, ke kostře hráčů byli donominování zástupci mužů A, juniorů A a Roman Školník.Přítomnost posledně jmenovaného se šířila Prahou rychlostí blesku a do ochozů vinohradské sokolovny přilákala celou jednu fanynku!

Panthers Praha – Floorball Club Falcon
Nejdůležitější moment tohoto střetnutí se stal již před zápasem! Nadějný mladík Tomiška si při prvotních hrátkách s balonkem s matadorem Kostřicou zlomil svoji oblíbenou hokejku typu TeXtreme, proto musel ze svého vaku tasit obdobný exemplář, ale o celé dva centimetry delší.
Pro florbalové experty (Zahy tam byl) to byl jasně rozhodující faktor, protože Zbyněk v utkání zaznamenal 5 kanadských bodů za hattrick typu lob, střela z nuláku a dorážka.
Falconi zvládli držet tempo pouze do druhé třetiny, poté už se gólový rozdíl pouze navyšoval. Poslední pomyslné vajíčko do sokolího hnízda doslova dovezl Roman Školník se slovy: „Jsem zpět!“

Panthers Praha – FKÚ Ovocné báze
Ke druhému zápasu nemohl nastoupit Martin Kostřica, který musel plnit své studijně/pracovně/kulturní povinnosti. Sestava proto musela být upravena a do útoku byl vyslán ostřílený borec nejzkušenějšího kalibru Vojta Šafránek. A vyplatilo se!
Ne, že by Šáfi rozhodl utkání. Výrok patřil kapitánovi a správci týmové kasy – Štěpkovi Hanzlovi, který mohl připsat důležitou sumu na posezonní posezení za Vojtovu nebodovost.
Samotný zápas se nesl v duchu postavíme náhodný blok a budeme čekat, kdy nás Panteři překonají. To se povedlo opět až v závěřečném dějství, kdy se podařilo týmu z Radlic odskočit na třígolový rozdíl a tím pádem získat v prvním kole důležité tři body.

Ke konci článku bych rád ještě jednou z celého srdce popřál vše nejlepší Vojtovi Šafránkovi, který v den zápasů oslavil své 31. narozeniny!!!

Autor: Pápa

Panthers Praha – Floorball Club Falcon 7:3 (2:1, 1:1, 4:1)
Panthers Praha – FKÚ Ovocné Báze 6:3 (1:0, 2:2, 3:1)