První bod z horké půdy!

Na první zápas nové sezóny Panterky cestovaly v pátek 15.9. až na druhý konec republiky, kde jim byl soupeřem loňský semifinalista Extraligy žen – FBC Ostrava. I přes drobné komplikace a zdržení na cestách, kdy jedno z aut k hale dorazilo až 15 minut před zápasem, mohlo utkání, ve kterém nejen Michal Dannhofer, ale i florbaloví experti, tipovali na jednoznačného vítěze Ostravu začít.

Do první třetiny se holkám podařilo vstoupit celkem v tempu, přestože některé hráčky téměř neměly čas se pořádně rozcvičit. Ze začátku se dařilo mít pod kontrolou balonek spíše soupeřkám a poměrně často ohrožovaly bránu, kterou však spolehlivě ohlídala Horňáková. Šance v podání Panterek se většinou vyrojily z brejků, než aby v klidu zakládaly odzadu. Dařilo se jim pomocí pár přesných přihrávek přehrát míček před branku soupeře, kde však chybělo pořádné zakončení, které buď bránu vůbec neohrozilo, nebo skončilo v rukou mladé ostravské gólmanky Liškové. Na rozdíl od Panterek byly domácí důraznější v útočném pásmu, a to především na brankovišti. To se jim vyplatilo a v 10. minutě otevřela skóre Šramotová. Hráčky obou týmů byly hodně aktivní, rvaly se zuby nehty a tlačily se do brány. Šance však zůstaly neproměněny až do poslední minuty, kdy se Panterkám po nepříliš vhodně zvolené rozehrávce pomocí dvou přihrávek podařilo dostat sniperku Zittovou samotnou před branku soupeřek. Ta v takové situaci nezaváhala, přesnou střelou zavěsila a bylo srovnáno.

Do druhé třetiny nastoupily Panterky zřejmě ještě s hlavami v šatně, už ve 28. vteřině strhla Ostrava vedení zpět na svou stranu, když po nedůrazu našich děvčat u mantinelu získala míček Jurečková a její střelu se štěstím dorazila do brány nikým nehlídaná Vrlíková. V 26. minutě Zittové na útočné polovině nešťastně odskočil balón na čepel soupeřky a Ostrava opět zásluhou Vrlíkové, která v přečíslení 3 na 2 zakončovala do prázdné brány, odskočila na rozdíl dvou branek. Celkově byla 2. třetina ve znamení zbytečných ztrát balónů v útočné fázi, přečíslení Ostravanek a výborných zákroků Horňákové, která držela naděje Panthers na dobrý výsledek. Před koncem prostřední části chtěla Paulína Hudáková svou typickou zadovkou poslat míček na spoluhráčku, avšak neujistila se, jestli tam její spoluhráčka opravdu stojí a místo toho vyslala do samostatného úniku Lamkovou, která s ledovým klidem zavěsila a Panterky tak odcházely do šatny za stavu 3:2.

V začátku poslední části byly k vidění šance na obou stranách a prvním, kdo z toho i něco měl, byl tým Panthers. Nejprve jsme byli svědky pěkné kombinace Slané s Lochmanovou, která po kvalitně odvedené práci před brankou skončila vyrovnávacím gólem na 3:3. Vzápětí se prosadila opět Zittová, která po zisku na mantinelu s lehkostí proběhla celým hřištěm a její střela končila za zády ostravské brankářky. Panterkám se podařilo dostat soupeřky pod tlak. Tyto dvě rychlé branky byly jasným vzkazem, že o potvrzení své role favorita tohoto utkání, předpovídanou nemálo florbalovými experty, budou muset ostravská děvčata zabojovat více, než by se dalo čekat. Ve třetí třetině popravdě bylo o co hrát. Hra se přesouvala ze strany na stranu, až si z toho diváci v ostravské ČPP aréně mohli krky vykroutit. Zejména Ostrava se snažila něco vymyslet, aby utkání zvrátila. Často docházelo ke ztrátám v útoku a na další gól se dlouho čekalo. Domácím se přece jen podařilo z tlaku něco vytěžit. V 56. minutě dokončila hattrick Vrlíková. Další gól do svatyně hostů usměrnila na hranici vysoké hole Kristína Hudáková. Panterky nechtěly ztratit tak dobře rozehrané utkání a zásluhou nikoho jiného než Zittové půl minuty poté opět srovnaly, další hattrick byl dokonán. Do konce základní hrací doby se i přes snahu obou týmů skóre neměnilo.

Prodloužení mohlo začít. Trvalo jen 17 vteřin. Už první šance domácích byla proměněna, když Paulína Hudáková zavěsila do prázdné branky po nahrávce od své sestry Kristíny. Princezny měly radost z prvního letošního bodu a Ostravě zbyly oči pro pláč.

Před utkáním by si málokdo vsadil na výhru Panthers, mohlo by se tedy hovořit i o úspěchu. Avšak vítězství měly Panterky tak blízko, že nakonec byl i pro ně 1 bod zklamáním. Zápas rozhodlo neproměňování šancí, zbytečné ztráty míčku v útočné fázi a v neposlední řadě větší důraz ostravských pušek.

Panthers Praha – FBC Ostrava (1:1, 1:2, 2:3, 0:1)    ONLINE   STREAM

Střely na bránu: 26:34
Vyloučení: 0:0
Diváci: 89

Vyjádření trenéra domácích (Jakuba Robenka): „Ostuda. Obrovské zklamání. Nepřípustný výkon týmu i některých individualit, který se nesmí opakovat. Prohrát se může vždycky, ale ne takhle. Musíme si hodně důrazně promluvit a vyvodit z toho důsledky. Děkujeme fanouškům za podporu a slibujeme, že příště to bude lepší.

Vyjádření trenéra hostí (Štěpána Webera): „Lepší otvírák ligy asi být nemohl a to přestože na obou týmech je vidět, že prošly nějakou změnou a tak věřím, že kvalita jejich hry ještě se sezonou poroste. Za bod jsme rádi, ale samozřejmě, že to zamrzí. Soupeř byl lepší, ale naše hráčky s ním sehrály vyrovnanou partii a jsme na ně hrdí. Díky všem za zápas.

Autoři: Ivana Miklíková, Tereza Pitterlingová