Horečka nedělního odpoledne aneb Áčko míří v Poháru dál!

Nedělní odpoledne bylo pro mnohé nejočekávanějším momentem celého září. Po letní pauze se totiž znovu rozjela soutěžní sezona, kterou tradičně načalo naše mužské Áčko třetím kolem Poháru, kde po roce znovu vyzvalo Sokoly z Jaroměře a na domácí půdě jim před necelou čtyřicítkou diváků v bláznivém utkání oplatilo loňské vyřazení a po výsledku 11:9 postupuje do čtvrtého kola!

Hned na úvod je třeba zmínit, že to byl klasický zápas Panthers – Jaroměř tak, jak si jej pamatujeme z minulé sezony. Hodně vyloučení, ještě více tvrdých soubojů, vleklé diskuze a na pozadí taky trochu toho florbalu, který se občas ukáže. Že bude veselo hned od začátku bylo jasné už po čtyřech minutách, kdy se ze stejné pozice u hostující střídačky prosadili Kolář s Janouškem a poslali Pantery do dvougólového vedení, které následně mohl zkorigovat Hašek, nájezd nařízený za Hudcovo postávání v brankovišti ale místo do prázdné napálil jen do tyče. Místo toho tak přišlo navýšení náskoku domácích, kdy se po výborné Tomešově práci znovu trefil Kolář. Bláznivý úvod pokračoval hned vzápětí, kdy do té doby perfektního Slavatu konečně překonal Hašek a dvě minutky nato po přísném vyloučení Lubenského také výstavními houskami Hrobský. Hra se nám pak konečně na hranici 13. a 14. minuty trošku uklidnila, ne však na dlouho, protože za stejný přestupek jako deset minut předtím nařídili rozhodčí nájezd i pro Pantery a Pokorný si při něm počínal podstatně lépe než jeho sok – 4:2. Ještě před pauzou ale Jaroměř znovu překvapivou střelou snížila a do kabin se šlo za stavu 4:3.

Druhá část pokračovala v nastoleném trendu té první – dvě minuty po startu byli za dva zákroky na hranici vyššího trestu ze hřiště odklizeni Škola s Černým, domácí ale nejen že dvojnásobnou přesilovku nevyužili, dokonce při ní po Míkově fatálu málem inkasovali a chvíli po návratu hříšníků inkasovali doopravdy, zmatků před tvrdě odstaveným Slavatou využil Hofman a srovnal stav zápasu na 4:4. Míka si chvíli poté svůj fatál zopakoval, tentokrát už s tragickými následky, neboť tím poprvé v zápase poslal Jaroměř do vedení, které se navíc stalo dvoubrankovým poté, co Nožička ze vzduchu vymetl pavouky a poslal do brány exlitvínovského Hrušku. Střídání gólmanů dalo Panterům tolik potřebný impuls a čtyřicet vteřin nato už to bylo zase jen o gól, neboť Janoušek udělal to nejlepší co mohl a zpoza postavené zdi rozvlnil síťku za nejistým Špačkem. Na hřišti to postupně jiskřilo stále víc a víc a přibývalo také vyloučených, mezi které se zařadili Pokorný (za to, že se jeden z jaroměřských rozhodl povozit na jeho zádech a následně spadnout) s Hrobským (vražda-smrt-zabití na mantinelu), jehož pětiminutový trest dokázali při hře 4 na 4 zužitkovat domácí hned vzápětí, kdy se po chytrém signálu prosadil nechytatelnou ránou Tomeš. Místo uklidnění hry ale domácí znovu zaváhali a Míka musel hasit problémy jen za cenu dalšího nájezdu, při kterém Kotrč vyhořel na výborném Hruškovi. Paradoxně ale Míkovo vyloučení Panterům prospělo, neboť se těsně před návratem Pokorného s dotyčným vsadil o to, že ihned po skončení trestu dá gól, což se k obrovské radosti domácích fandů opravdu povedlo – hbitý mladíček si to namířil přímo k jaroměřské bráně, počkal si na přihrávku od Lubenského, položil si Špačka a backhandem vrátil domácím vedení! Dvě minuty poté se Kölbl připletl do dalšího ostrého souboje, při kterém oba kohouti skončili na zemi, i přes jasný obtisk dlaně, která ho držela při pádu ale domácí „elixír“ nedokázal uhádat dvouminutový trest, který inkasoval. Přesilovka Jaroměře ale nic nepřinesla a těsně po jejím konci dokázal hattrick završit Pokorný – 8:6! Konec nevídaně bláznivé třetiny okořenil souboj Školy a Ptáčníka, který v mnohém připomínal souboj Vladimíra Sobotky s Jarkko Immonenem z domácího MS v hokeji – Ptáčník se víceméně jen bránil ostrým atakům Školovy hokejky, nicméně trest vyfasovali oba (a že se to domácímu bekovi vůbec nelíbilo). I ve druhé periodě ale dokázali jaroměřští dát gól do šatny, na 8:7 snížil po precizní standardce Hašek.

Očekávaná řežba ve třetí třetině sice přišla, nakonec ale v menší míře, než se předpokládalo. Po necelých pěti minutách byl za chytré řeči vyloučen recidivista Škola a jeho trest dokázal třetím gólem v zápase (už na vystřídaného Veinfurtera) potrestat Kolář, poté následovala pasáž obrovského tlaku Jaroměře, při kterém hosté nastřelili třikrát nebo čtyřikrát tyč, kontaktní gól a obrovskou radost Hrobského ale dokonale zchladil svým čtvrtým gólem Pokorný, který sice skákavou přihrávkou hledal Tomeše, balonek ale doskákal až za záda totálně nekoncentrovaného Veinfurtera – 10:9! Celkově pátý nájezd za celý zápas 8 minut před koncem nedokázal proměnit Daněk (za což si vyslechl pár hezkých slov od jaroměřské lavičky), načež následovala trojice přísných trestů pro Lubenského, Pokorného a znovu Lubenského („nehrajte florbal“ => „dvě minuty!“), hosté ale dokázali využít až tu poslední z nich, což jim k vyrovnání nestačilo, obzvlášť díky Kolářově gólu do prázdné – 11:9!

Panthers Praha – Sokol Jaroměř 11:9 (4:3, 4:4, 3:2) ONLINE
Střely na bránu: 21:32
Vyloučení: 11:5 (+ Hrobský 5 minut – hrubost)
Diváci: 38

Vyjádření asistenta trenéra domácích (Štěpán Weber): „Úvodní soutěžní zápas s rozpaky… Jaroměř, přestože má ve svém týmu několik skvělých hráčů, hrála svůj obvyklý styl a my s nimi. K vidění bylo mnoho skvělých a pohledných akcí, ale překrylo to to ošklivé a zlé, co florbal umí nabídnout. Rozhodla naše kvalitní koncovka, soupeř zahodil mnoho šancí a nevyužil toho, že jsme měli rekordní počet vyloučení. Díky všem za zápas.“

Vyjádření trenéra hostí: „Dnešní zápas rozhodla naše nekoncentrovanost, kterou jsme neudrželi po dobu celého zápasu a mnoho zbytečných vyloučení. Gratulujeme soupeři k postupu.“