Prague Games – Den první

Přinášíme rekapitulaci prvního dne největšího letního florbalového turnaje Prague Games, ve kterém dnes tři naše družstva rozehrály své základní skupiny.

Mladší žáci (B12)
Nejmladší Panteří bojovníci do Prague Games vlítli s neskutečným nadšením a v prvním zápase, kdy se ze začátku trošku museli nejdříve rozkoukat, zdolali Kanonýry Kladno 4:1. Blýskla se gólově i Áďa Niederlová, která v této kategorii společně s Kačkou Strnadovou hraje na výjimku. Po menší pauze zpestřenou oslavou bratrů Pokorných čekal hochy tým Vlci Malonty a to byl zcela odlišný zápas. Soupeř byl všude dřív a kluci se jen koukali kolem sebe, ale bojovali do posledního hvizdu a můžeme říct až na některé pasáže to byly dva dobře odmakané zápasy. (Andy)

Panthers Praha – Kanonýři Kladno 4:1
Panthers Praha – Vlci Malonty 0:5

Zítřejší program:
11:20 – Hamr 3 – Panthers Praha – Seeland Selection (SWI)
celkové 2. místo = 19:30 – Hamr 3
celkové 3. místo = 18:10 – Hamr 1

Starší žáci/Dorostenci (B15)
Vinohradská „SKVělá“ aréna dnes hostila zápasy hochů do patnácti let a Panterská bílá družina nemohla v této kategorii samozřejmě chybět. Síly změřili proti PSKC Okříšky a Tungelsta IF.

V prvním zápase proti Okříškům vyšlo v úvodní části panterům vše, na co sáhli, a na tabuli proto zaslouženě zářilo skóre 3:0 ve prospěch našich borců. Varování o přestávce nebyla hráči nikterak vyslyšena. Soupeř svou aktivitu přetavoval v tutové šance, které naštěstí zahazoval do prostoru, kam se jich vejde opravdu mnoho. Přetrpěný závěr přinesl pouze snížení na 3:1 a zároveň 3 bodíky do tabulky.

Mezi zápasy jela patnáctková družina podpořit své mladší kolegy na Hamr Braník. Trenéři se v tomto volném času dozvěděli plno zajímavostí, převážně od dvojice Žiška – Vávra, která zmapovala vinohradský povrch a došla k závěru, že právě tato podložka pod plastovým míčkem je pro jejich florbal naprosto nevyhovující.

V druhém utkání proti Tungelsta IF se jejich prognózy vyplnily. Balónek se z panterských čepelí nedostával do potřebných míst na hrací ploše, což vedlo k inkasovaným třem brankám. Za zmínku stojí pouze nacvičený standardkový ruský blafák v podání bombarďáka Lukáše Bárty. V následující půli se poměr aktivit na hřišti změnil a odstartoval se hon za dalším panterským gólem. Trio Žiška – Petrák – Petrák bylo v této disciplíně opravdu blízko, avšak ani jedna akce do prázdné brány nebyla dotažena až do konce, hlavně prvně jmenovaným, který komentoval svoji vyloženou šanci v přesilové hře slovy: „Sorry, nemám zahnuto na golfáček“. Gól byl zaznamenán až 5 vteřin před závěrečnou sirénou Přemyslem Vávrou, který ke konci zápasu konečně vyzrál nad záhybem své čepele. V konečném tlaku již branka nepadla, a i proto bral body tým ze Švédska.

Závěrem bych poděkoval všem hráčům, kteří obětavě blokovali soupeřovu střelbu (Joooo!!! Tohle ocení především mužský A-tým), vraceli se po ztrátě míčku sprintem do obrany a plnili všechny zadané úkoly a samozřejmě divákům, kteří nás po celý den podporovali. (Pápa)

Panthers Praha – PSKC Okříšky 3:1
Panthers Praha – Tungelsta IF 2:3

Zítřejší program:
10:40 – Vinohrady – Panthers Praha – Unihockey Basel Regio (SWI)
celkové 1. místo = 19:40 – Hostivař
celkové 2. místo = 13:00 – Vinohrady
celkové 3. místo =  15:40 – Jižní město

Juniorky (G18)
Naše dívčí zastoupení na turnaji má asi nejtěžší pozici. Za prvé se jedná o jeden tým složený ze tří (k Panterkám se připojili holky z Kladna a z Nového Strašecího). Za druhé hodně holek bylo až o tři roky mladší než soupeřky a za třetí, ta skupina… Je pravda, že se Vám jen tak nepoštěstí hrát se Švýcarskou reprezentací, ale přeci jen bychom si to možná i odpustili :)
Zápas s Chodovem byl možná ještě náročnější. Holky totálně podcenily začátek a nabušený tým soupeřek trestal sebemenší chybičku. Bylo to neskutečně těžké, ale výsledek jsme měli mít lepší.
Za zápas se Švýcarskou repre si holky zaslouží pochvalu. Nasazení bylo vynikající a zejména v obraně se holky překonávaly.
Výsledky vypadají strašidelně, ale je třeba si přiznat, že jsme se utkali s absolutní špičkou a na tu zkrátka ještě nemáme. Holky čeká ještě dlouhá cesta, ale pokud na ní půjdou se stejným nasazením jako v zápase se Švýcarkami, tak bude určitě zajímavá. (Gigi)

Panthers Praha – Florbal Chodov 0:16
Panthers Praha – Team Swiss U19 0:12

Zítřejší program:
11:20 – Děkanka – Panthers Praha – Hovslätts IK D2 (SWE)
celkové 3. místo = 13:40 – Děkanka
celkové 4. místo = 13:00 – Děkanka

Přijďte naše naděje podpořit, za každý hlas v hledišti jsou moc rádi! :-)