RETRO 2017

Letošní druhý ročník RETRO turnaje a setkání pamětníků je úspěšně za námi. Oproti loňsku jsme sice nedosáhli na takovou účast, ale i tak se na horký svátek svatého Jana sešlo přes 40 účastníků z řad jak aktivních a služebně starých hráčů (10 a více let v klubu), tak samozřejmě i hráči neaktivní či dávno neaktivní. Zhruba padesátka se z akce omluvila, ale vypadalo to, že by rádi přišli či přijdou příště :-)

Příští ročník počítáme, že bude zase o něco větší – k příležitosti výročí 25 let od založení klubu, takže přípravy budou probíhat více dopředu a stejně tak termín akce bude posunut zhruba o měsíc dopředu (přelom května a června).

Očekávaném menšímu počtu účastníků jsme přizpůsobili hrací systém, hráli jsme na menším hřišti v sestavě 3+1 a i díky tomu – a samozřejmě také díky tomu, že skoro všichni přihlášení nakonec i dorazili – bylo možné zachovat půdorysy RETRO sestav, které jsme v loni právě vyzkoušeli. Do turnaje tedy nastoupili samozřejmě nejstarší Panteři z první generace zakladatelů, RETRO týmy Juniorů (ročníky 1986 – 1989), Dorostenců (1990 – 1993), Žáků (1992 – 1994) a Elévů (1995 – 1998), RETRO tým Lhokamo a rovnou dva týmy Thunder.

Turnaj se odehrál v rozpálených Radlicích ve značně sportovní i společenské náladě a i přes právě ne úplně příznivé počasí všechny týmy předváděly slušný a aktivní florbal a bavili se jak při hře, tak při občerstvení či jiných hrách. I přes vyrovnané výsledky ve skupinách jejich pořadí ovládli favorité a stejně tak ve čtvrtfinálových soubojích vždy vyhráli papírově silnější soupeři – ovšem o drama nebyla nouze – ze všech osmi zápasů play-off došlo celkem šest až do samostatných nájezdů!

V semifinále se tedy vyhráli Thunder A proti Žákům, pro které to byla první prohra na turnaji a Old skulls, kteří ve čtvrtfinále s přehledem vyřadili Thunder B, Dorostence; oba zápasy skončily shodně 4:3 po nájezdech. Ve finále se tak utkali giganti Thunder A v čele s nejlepším střelcem turnaje Martinem Ecksteinem a nestárnoucím Honzou Kudelou a právě Old skulls, kde kromě Radka „Amíka“ Drbali řádili i bratři Uchytilové a i toto utkání dospělo po dramatu až do nájezdů a radosti ThunderBalls.

Nasazení bylo výborné, emoce zjitřené, v některých případech a momentech možná až za hranicí toho, co bychom čekali nebo si přáli, ale ve zdravé míře to k tomu patří a proto to i děláme :-)

Takže díky všem za účast a budeme se těšit na další ročník!