Turnaj v Kralupech v podání Dorostenců B

Hvězdná pěchota Dorostenců B se sešla v narvané průchozí šatně v 8:30. Následovala motivační řeč vedoucím Pantherského policejního sboru, po které dorostenci nakráčeli na kluzkou hrací plochu v bílých dresech. Ty ale brzy vyměnily za červené, poněvadž jejich první soupeř, Lovosice, nastoupil rovněž v bílém úboru.

Zápas to byl ze začátku ospalý, ale hráčům Panthers se dařilo držet balón v útočném pásmu, což narušovaly jen občasné protihráčovy brejky, s kterými si gólman Chochola hravě poradil. Následovalo zdlouhavé míjení branky, když najednou se Dan Novotný  hbitě rozmáchl a vstřelil bekhendem první Panterský gól turnaje. Skóre zůstalo po zbytek utkání netknuté, a kluci odcházeli do šatny za vítězného stavu 1:0.

Do druhého utkání nastoupili hoši až po šesti zápasové pauze, zato posilněni točenou malinovkou a Fantou. Druhý zápas se hrál s FC Bučis team, který od začátku nasadil velmi vysoké tempo. Během herní doby dvaceti minut se v Panterské bráně zapotil Hušek, který i přes mimořádný výkon byl protihráčem překonán celkem třikrát. O srovnaní nepřívětivého stavu, se postaral Vonášek a později i Jestříbek, který skóroval dvakrát. S velice rychlým, důrazným a střelecky aktivním Bučisem jsme nakonec remizovali 3:3.

Třetí a prostřední zápas byl s lehce slabším soupeřem. Naši kluci ovšem makali od začátku naplno, poněvadž hrot první lajny TJ Sokolu Mukařov byl pro mnohé bývalý spoluhráč, Láďa Vrtiška, který se díky své rychlosti a šikovnosti na hokejce, prorval až k bráně chráněné opět Chocholou. Ovšem po předvedení svých dovedností si na něj hráči pod vedením Honzy Sysla dali pozor a první gól dával tentokrát Vonášek a později na 2:0 zvýšil David Simeonov, který proměnil první prázdnou bránu své florbalové kariéry. Protivník dostal příležitost snížit při vyloučení Forejtka, ale Chochola chytil nájezd, a tak zápas skončil 2:0 pro Pantery.

Do čtvrtého zápasu vstoupili kluci se zvýšeným sebevědomím. Ovšem od prvního buly bylo jasné, že jejich nový soupeř není žádné ořezávátko. Celý tým jel na plné obrátky už od první minuty, od prvního rozehraného balónu, a divácký zážitek byl tomu odpovídající. Zápas obsahoval zapálené souboje u mantinelu, životní střelecké šance, úžasné zákroky od Chocholy i gólmana z opačného břehu a trefy do spojnice, po kterých nejednomu aktérovi šedivěly vlasy. Po obdržení gólu nevypadal už Panterský tým tak odhodlaně a sebevědomě jako na začátku. Ovšem po hrdinném gólu Adama Krále se opět na obličejích našich hráčů rozzářilo nadšení. Zápas pokračoval stejným tempem, jako v předchozích minutách, ale tentokrát bez žádného dalšího vstřeleného gólu. Konečnou remízou si Panthers i Wizardi zajistili postup do semifinále.

Na pátý, a první semifinálový, zápas nastoupili kluci svěží a připraveni si dojít pro výhru i svou místenku ve finále. FBC Vipers Most Panterským dorostencům stejně jako předešlé týmy daly pořádně zabrat. Časté přestřelky, neskutečné zákroky a aktivní souboje u mantinelů najednou vyústili v ambiciózní sólo Jestříbka, který nechytatelnou ranou proměnil na 1:0. Tempo zápasu se tímto ovšem nezmírnilo, naopak. Vipers zabrali ještě víc a do konce zápasu tlačili kluky neúnavně v našem obranném pásmu. Dvě minuty před koncem utkání odvolali Vipers gólmana, což zanechalo nepohlídaného hráče před půlkou, který tahem vstřelil vyrovnávací gól. Zápas tedy musely rozhodnout nájezdy. První nájezd jel doposud velice úspěšný Jestříbek – a štěstí s ním vydrželo, když vyvěsil balón pod víko brány. Následoval nájezd protihráče s kterým si Hušek hravě poradil. Druhý náš nájezd jel rozklepaný Adam Král, který naznačil střelu, a pak královsky zakončil do odkryté brány. Panterské vítězství zpečetil hráč Vipers, který po přehnaném kličkování přestřelil bránu a poslal Panterský dorostenecký tým do finále.

Ve finále se dorostenci opět střetli s DDM Wizards Praha 10, kteří si pročarovali svou cestu přes semifinále a nastoupili ve svých okouzlujících oranžových dresech na buly závěrečného zápasu. Jako v prvním střetnutí nasadili Wizards vysoké tempo. Zápas otevřel Hajžman a kluci s nadšením rozezněli přes halu náš pokřik „HEJ PANTHERS.“ Ovšem Wizardi měli rychlou odpověď a srovnali skóre na 1:1. Do konce makali kluci z obou týmů na 150%. Opět předvedli pro diváky velice atraktivní zápas. Když ale diskutabilní odpískání faulu v Panterském obranném pásmu vyvolalo zmatek před naši bránou, které Wizardi využili k vstřelení druhého gólu, Panterský osud byl zpečetěn. Poslední minutu předvedli Dorostenci B mimořádný výkon, který, i když neskončil gólem, zaslouží pochvalu a potlesk. Kluci si z Kralup odvezli tvrdě vybojované druhé místo, bolesti nohou a Jestříbka, který byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje.