Sezona nikdy nekončí…

Naše sezona vlastně nikdy nekončí, protože tenhle kolotoč se točí pořád dál. Soutěžní ročník 2016/17 je ale za námi a na místě je tedy shrnutí a ochutnávka z přípravy nového ročníku, která se rozbíhá vlastně ještě ve chvíli, kdy ta končící vrcholí. Zkrátka to nikdy nekončí :-)

Omílání výsledků a umístění se děje celou sezonu, takže nyní jenom velmi stručně. Naše vlajková loď klubu, extraligové družstvo žen mělo letos nejdelší jak ze všech týmů v soutěži, tak v klubu, skončilo až v prvním květnovém týdnu, kdy měli všichni ostatní dohráno a kdy obhájily extraligovou příslušnost – nejprve proti Elite Praha a poté proti poraženým finalistkám 1. ligy, Buldočkám z Brna. Jejich první sezona byla tedy více než výživná a vyčerpávající a doufáme, že o to více zkušeností nabraly a budou je umět zúročit v následující sezoně, do které si přinesou také zajímavou výzvu, protože nyní mají sérii sedmi zápasů bez porážky! :-) Není tajemstvím, že trenér a manažer Lukáš Jenšík se snaží svůj tým posílit a my se těšíme, že brzké době Vám budeme moci představit první posily. Holky se v rámci přípravy budou účastnit kromě tradičního Czech Open také zcela nového pražského turnaje Prague Challenge, pořádaný 23. – 25. června na Děkance.

Mužský A tým prožil snovou nováčkovskou sezonu, kdy nečekaně vyhrál základní část a pak padnul v pátém semifinále proti pozdějšímu celkovému vítězi z Mukařova. Dodnes se množí dotazy na dodatečný postup do 1. ligy, o kterém si někdo myslí, že spadne do klína právě nám, ale pokud vše půjde podle očekávání, zůstanou naši borci ve třetí nejvyšší soutěži a jejich chvíle přijde později. Kluci se představí již tento víkend v Karlových Varech na tradičním HDT cupu, kam jsme byli letos pozváni, mezi účastníky najdeme známé soupeře Chomutov a Kadaň, doplěné o prvoligové Black Angels a domácí Huricane a výběr mladíků a dva týmy superligové Sparty.

Svou chvíli využily ale rezervní týmy a postoupily a v následující sezoně budou hrát pátou a šestou nejvyšší soutěž a jako již tradičně budou místem, kde se snoubí stáří a mládí. Na této symbióze bude postavena i jejich letošní účast na Czech Open – pokud nám tedy pořadatel neudělá čáru přes rozpočet jako v případě Prague Games :-)

Juniory letos čeká velká změna v systému nejvyšší soutěže, která nás postavila před otázku, zda se ucházet o účast v nejvyšší soutěži a rozhodování nebylo úplně snadné pro nikoho z nás, ale po dlouhé a zralé úvaze jsme nakonec vyhodnotili, že negativa jednoznačně převažují pozitiva a účastnit se tedy budeme znovu 2. ligy. Jedním z důvodů, který je třeba zmínit je to, že naším dlouhodobým cílem, který se nám daří naplňovat, je zapojování odchovanců do vlastních mužských týmů a sportovní dlouhověkost a těmto cílům paradoxně účast v nejvyšší soutěži juniorů nepřispívá, byť snaha řídícího orgánu je míněna dobře a dlouhodobě zřejmě i správně, ale nyní bylo potřeba udělat takto významné rozhodnutí. I Dorostence čeká sezona v 2. lize, kam sestoupili po neúspěšném ročníku v nejvyšší soutěži a rezervní týmy Juniorů a Dorostenců budou nastupovat v příslušných regionálních ligách.

Novinkou ale bude další rezervní – komunitní tým dospělých, který bude nastupovat pod názvem Sépiáci jako družstvo F, tvořen bude hráči, kteří byli nebo jsou v kádru právě juniorské rezervy již několik let fungují jako turnajový tým a bude zajímavé sledovat jejich počínání v nejnižší deváté úrovni soutěže, kde bude pokračovat i další naše komunitní družstvo E, navazující na tradici klubu Lhokamo. Déčko a ženské Béčko pokračují ve stejné soutěži.

U Starších žáků se řeší zda a jakou formou bude pokračovat C tým, ostatní družstva pokračují v podobě, jako dosud, s tím, že obě družstva Elévů budou přihlášena do systému 3+1.

V dívčí větvi pak dojde k přihlášení Dorostenek do vyšší úrovně soutěže, stejně tak u Starších žákyň, které přejdou z 3+1 na 5+1, v Mladších žákyních budeme mít jedno družstvo a jedno družstvo holek z Rudné, v Elévkách opět společné družstvo.

Aktualizace a inovace

Průběžně dochází k aktualizacím jak webového obsahu, tak informačních a řídících procesů. Na webu je již většina informací aktuální, od složení trenérských týmů, přes rozpis tréninků, až po akce, které se v tomto období konají. To už ale také souvisí s postupným spouštěním nového klubového informačního systému, který lidem, kteří se o klub starají, pomáhá jeho procesy efektivněji řídit a Vám se v nich zorientovat. Podrobně se této oblasti bude věnovat zpráva o činnosti VV, prezentovaná na Členské schůzi.

Sledujte tedy prosím svůj email a náš web, abyste byli vždy v obraze, co se zrovna děje, protože inovace přicházejí každý den a co bylo dříve nemožné, tak zítra se možná stane skutečností :-)

Děkujeme!

Sluší se na závěr poděkovat všem, co se na téhle velké a nekončící akci podílí a věnují jí jakoukoliv formu svého osobního nasazení, protože všichni hráči, rodiče, trenéři, vedoucí, manažeři, pořadatelé, redaktoři a další pracovníci tvoří klub, který se neustále vyvíjí a pomáhá nám naplňovat naše cíle a myšlenky, na které ostatní oddíly zapomínají a upřednostňují krátkodobé cíle před dlouhodobými, viditelné před skutečnými a malicherné před užitečnými. Děkujeme za to, že náš klub jde dál a že může jít svojí cestou a být sám sebou, ostatním navzdory a s každodenním malým cílem :-)