Závěrečný turnaj na bedně!

Poslední víkend měsíce dubna přinesl také závěrečný turnaj elévů. Tento turnaj začal velice nepříjemnou zprávou, protože jsme se dozvěděli, že budeme hrát ve školní tělocvičně, kde místní parkety byly spíše na curling či brusle. Naštěstí jsme měli opět k dispozici namočený hadr a mohli si dovolit pořádně lítat po hřišti, aniž by jsme museli vytírat svým úborem.

Před prvním zápasem panovala v týmu dobrá nálada zahrnuta o sázku mezi starším Pokym a Matym Uherem, který musel nasbírat 6 kanadských bodů a o co jiného se sázet, než o pytlík bonbónů. Tuto sázku Maty vyhrál (2+4) a může se těšit na sladkou odměnu.

Turnaj jsme začali proti Viking Group TJ Sokol Kobylisy velmi sebevědomým a jistým výkonem, kdy jsme v první polovině nepustili soupeře téměř k naší svatyni a dokázali, i přes mnoho šancí, vstřelit „jen“ dvě branky. Ve druhé polovině se ukázala naše trpělivost v zakončení a soupeřovi jsme nadělili ještě dalších sedm kousků. Bohužel si každý chtěl dát gól a zapomínali jsme často bránit. Toho soupeř využil a dokázal potrestat čestnou brankou. Po výsledku 9:1 jsme se mohli s chutí vrhnout do dalšího zápasu.

Ve druhém zápase jsme chtěli navázat na výkon z prvního zápasu, což není špatně, ale hra byla zcela odlišná a soupeř nás jedním slovem přehrával ve všech směrech a nebýt dobře chytajícího Fandy Stárka a časté nepřesné mušky protihráčů, mohl být výsledek značně větší, než pouze 2:5 pro náš neprospěch, a tak jsme museli přenechat první místo Athletics Praha bílí.

Před třetím zápasem jsme se odreagovali známou hrou  v Panterech Clash Royale, kde pár jedinců vyzvalo trenéra na duel. Sebevědomí jim rozhodně nechybělo, avšak zkušenosti ano, a tak museli skousnout „druhou“ porážku v krátkém časovém intervalu, tedy až na jednoho, který uhrál remízu. :)

Poslední zápas turnaje a zároveň sezóny proti týmu Start Kunratice jsme si chtěli hlavně užít a odnést si pro více, než polovinu kádru krásné vzpomínky na tuto kategorii. Dobrý pocit z tohoto zápasu si odnesou snad všichni, protože jsme ho dokázali dotáhnout do úspěšného konce výsledkem 5:2, avšak na druhé brance soupeře se podílel opět trenér Panterů, kdy již známým špatným střídáním dovolil soupeři skórovat. Prosím o doškolovací seminář na tuto činnost. :)

Děkujeme všem rodičům za celoroční podporu a hráčům za celou sezónu. Také bych chtěl popřát hráčům, kteří se jdou vrhnout do starší kategorie mnoho florbalových úspěchů.

Panthers Praha – Viking group TJ Sokol Kobylisy 8:1

Panthers Praha – Athletics Praha Bílí 2:5

Panthers Praha – FBC Start Kunratice Black 5:2

Autor: Poky