Déčkové loučení na Sokole

Poslední nevyplněné místo v termínovce nás zavedlo do Vinohrad, kde jsme v místním hangáru vyzvali spřátelené Alieny z Černošic a trochu překvapivé lídry tabulky, Kubánský Klan C.

Přípravu na první zápas s Černošic jsme rozhodně nepodcenili a část z nás tak mohly davy asijských turistů vidět už o půl sedmé ráno v útočišti všech možných a nemožných existencí, mekáči na Václaváku. Ti, co na brzkou kávu s trochou prefabrikovaných toustů nedorazili, se i tak mohli bavit alespoň na hale, kde bylo pořadatelským týmem úspěšně dokázáno, že i když máte jednu práci, stejně ji lze udělat blbě.

Protože cesta z vinohradských šaten na vinohradskou plochu odpovídá délce putování z Kraje do Mordoru, nestačili jsme se ani pořádně z výšlapu schodů vzpamatovat a už se hrálo. O nějaké nepozornosti ale nemohla být řeč, protože ospalejší soupeř místo běhání jen koukal kolem a sledoval nevídaný kolotoč, který jsme rozpoutali na jeho polovině. Místo budování náskoku jsme ale doplatili na klasickou déčkařskou nemoc “když můžu střílet, hodím to někomu dalšímu/trefím strop”, a tak úvodní tlak zůstal bez gólu. Paradoxně jsme se prosadili až na konci první části po nedorozumění v soupeřově obraně – Paučkovu nahrávku do prázdné brány na velké brankoviště ukázkově spálil Volek a z dorážky se prosadila hrající legenda a kouč v jedné osobě, pan Dan Škvor.

Tlak z první třetiny byl po přestávce rázem pryč a Alieni nám začali ukazovat, proč nás minule na Radlicích porazili. Byli jsme pomalejší a nehráli dostatečně důrazně do těla, navíc když už jsme se dostali ke střele, tak skončila buď vysoko nad, nebo na Ondrovi Puritscherovi, který znovu bránil černošickou svatyni. Soupeř postupně obracel skóre vždy po shodných situacích, kdy se z rohu dostal míček na střed a následně do klece, v samotném závěr pak přišlo úplné ponížení naší obrany, kdy se “granlundovkou” zpoza brány prosadil černošický kapitán a stanovil konečné skóre na 1:5. Byl to třetí zápas za sebou, kdy jsme nedokázali dát více jak dva góly a celkově devátý v sezoně #nulometi.

O trávení času mezi zápasy nikdy nemá cenu psát, tentokrát ale musíme učinit vyjímku, neboť slavnostně oznamujeme, že se svůdnické duo Bendík-Škvor konečně odhodlalo k přesunu do 21. století a ty dvě hodiny, které každý rozumný člověk prospí, strávili vymýšlením, jak oslovit děvčata na Tinderu, hodně štěstí kluci!

Náš poslední letošní soupeř, Kubánský klan, před turnajem okupoval první místo, což pro mnohé bylo docela překvapení, hlavně po prosincovém zápase v Radotíně, kdy jsme mu jako jedinému soupeři nadělili osmičku. A překvapení pokračovalo, protože jsme byli jasně lepší a svého soka jsme prakticky nepustili na balon. Na rozdíl od ranního zápasu jsme ale dokázali využívat nabídnuté šance (a že jich nebylo málo, byť okresní paliči Pauček s Volkem, kteří spolu zároveň bojovali o horní příčky v týmové kanadě, netrefovali jako o závod) a už po dvou minutách jsme vedli díky vikýři Škvora (na který mimochodem svou první asistencí v sezoně přispěl kapitán Martin Šimůnek!) a po šesti minutách o dva, když se do stejného místa prosadil Volek (po zjištění, kdo mu asistoval, chtěl branku odvolat #smula). Gól do šatny pak přidal znovu Škvor a pamětníci marně pátrali ve vzpomínkách, kdy naposledy jsme po první třetině vedli 3:0.

I druhá část pokračovala jasnou nadvládou Panterů a byť se občas vynořila nějaká skulinka v obraně, loučící se Kaschi v brance držel akcie vysoko nad průměrem. V půlce zápasu pak přišel druhý nejhezčí moment sezony (tím první stále zůstává vzdušná kombinace Bajera s Paučkem právě z prosincového zápasu se stejným soupeřem), kdy Petr Benedikt lobíkem přes půl Vinohrad našel Škvora, který ranou z první a zároveň z otočky orazítkoval břevno, čáru a následně i síť, čímž dokonal hattrick a pobídl půlku své lajny k otčenáši, protože tohle jinak než zásahem shůry zařídit nešlo. Stejná dvojice pak byla i u dalšího gólu Déčka, to už to ale bylo 4:1, zbloudilá vlaštovka si našla cestu až za Bickova záda.

Konečně klidná a užívací třetina už byla jen ve znamení hvězdných válek o první pozici v kanadském bodování, kde bylo před zápasem pořadí následující – 1. Korolus (12b), 2. Pauček (10b), 3. Volek (9b) (#streleckahitparada). Druhý jmenovaný se v půlce zápasu vítězství přiblížil asistencí na další, v pořadí už pátý gól Škvora v zápase (a celkově šestý na turnaji, nemá cenu se o tom nijak rozepisovat, stačí projít v libovolný den kolem radlické nafukovačky a pokud tam Dan bude, sám si Vás odchytí a bude o tom vyprávět dlouhé hodiny) a poté po krásném přečíslení na trase jesličky-přihrávka-klička do prázdné brány i áčkem právě na Kokiho, ten ale tři minuty před koncem dal svojí druhou branku a díky zákeřnému, ale chytrému přestupku proti pravidlům Volka, který věděl, že už to nevyhraje, tak to aspoň v závěru zápasu oběma soupeřům ztížil svým vyloučením, díky kterému se zároveň stal králem trestných minut (o minutu přeskočil smutného Filikara). Konečné skóre 8:4 pro naše barvy nám alespoň trochu spravilo gólovou chuť, kterou jsme letos zrovna dvakrát nepotěšili. Celkovými pěti (!!!) brankami se tedy blýskl hrající trenér Škvor, osobní rekord čtyř asistencí zaznamenal Pauček.

Všem klukům, i těm, co na poslední turnaj nemohli, děkujeme za celou sezónu, za to jak ji zvládli, ať už se dařilo, nebo to tam nepadalo. Víme, na čem do budoucna pracovat, v čem máme rezervy a co zlepšit a příští rok si snad dojdeme pro vytoužený postup. Celkové sedmé místo s osmibodovou ztrátou na šesté Wildcats je pro většinu spíš zklamáním, ale bohužel to odpovídá naší hře a střelecké produktivitě. Snad se všichni uvidíme na plánovaném srazu v příštích týdnech!

Pro milovníky statistik ještě přikládáme malé okénko se zajímavostmi.

Za dvacet zápasů jsme nastříleli 64 branek (Ø 3,2 na zápas), dostali jsme jich 71 (Ø 3,55 na zápas), čímž jsme se zařadili na 4. místo jak nejhorších útoků, tak i nejlepších obran. 52 trestných minut nás řadí na sedmé místo, neoblíbenou tabulku “vyhráli” blázni z Berouna se 132 zářezy.