Sezona jedním slovem? WOW!

Před zápasem s Kolínem se nám podařilo zastihnout jinak vytíženého Kubu zemana, který jinak veškerý svůj čas věnuje zkoumáním nových vychytávek Airbusů, případně vymýšlením způsobů, kterak tentokrát překonat soupeřova gólmana. A co nám Kuba pověděl?

 

Kubo, jak bys zhodnotil poslední dva zápasy Sépiáků? Nečekaná ztráta s Elite, poté důležitá výhra nad Vosami, v čem byly ty zápasy jiné?

První zápas jsme všichni totálně spali. Nikdo neběhal, nechodilo se do soubojů, neblokovaly se střely a tak dále. Myslím, že to bylo hlavně tím, jelikož už jsme po několikáté v sezóně rozjížděli zápasový den hned v časných osm rano, což pro některé, včetně mě, je ještě hodina noční.

Druhý zápas byl obrat o 180°. Každý dělal to, co měl, všichni jsme o sobě na hřišti věděli a taky proměňovali šance, o kterých nouze rozhodně nebyla. Je dost možné, že to bylo právě tím, že jsme věděli o co všechno jde a zaspat i tento zápas by znamenalo tragédii v našem snu. Za mě jeden z nejlepších zápasů sezóny.

 

Díky zaváhání Kolína máte boj o titul ve svých rukou, jak se připravujete na poslední dvojkolo? Je pravdou, že si vyndavací index na jeden ze závěrečných mačů přijde pohonit i Tvůj trenér z juniorů, Jirka Ptáčník?

 

Sice je teď obdbí maturit, které děsí nejednoho z nás, ale stejně se na závěrečné utkání připravujeme jako nikdy předtím. Valná většina z nás chodí na tréninky navíc, někteří až nezdravě často…

Co se týče posily v podobě vrchního vyndavače Mistra Ptáčníka, tak se máte rozhodně na co těšit, jelikož na jeden z finálních zápasů skutečně dorazí.

 

Do střešovické Stodoly by podle posledních zpráv měla vyrazit velká skupina Vašich fanoušků a rodičů, jak se těšíte na doslova domácí atmosféru, kterou na legendární hale připraví?

Za mě je atmosféra jedna z věcí, na kterou se těším úplně nejvíc. Bylo by fajn zažít atmosféru jakou zažívají hráči například ve finále NHL, či Superbowlu. Upřímně si myslím, že by se to tomu mohlo příští sobotu minimálně vyrovnat.

 

Ještě před koncem ligového kolotoče Vás čeká přípravný turnaj v Kolíně, který pořádají Pátečníci. Budete obhajovat šesté místo, tentokrát ovšem v širší konkurenci, jaké vidíš šance na umístění? Můžeme se opět těšit na Páju Zemana v pozici koupače?

Turnaj v Kolíně byl jeden z nejlepších, který jsem odehrál, bohužel minule nás přijel poměrně malý počet, tudíž po skupinových soubojích byla naše fyzická zásobárna téměř prázdná. Ovšem nyní jsme všichni v hodně dobré kondici a také nás naším Sépiáckým Autobusem přijede trochu víc, právě proto pevně věřím, že tentokrát by nám tam mohlo i něco cinknout…

Naše tradiční posila, v podobě Lorda Páji, domácí Sparta pustila, tudíž by se protihráči mohli začít obávat, aby je Pájova legendární růžová čepel nepokoupala až příliž moc.

 

Jsi doslova bojovníkem na dvou frontách, neb společně s několika dalšími spoluhráči zároveň hraješ v juniorském Béčku Panthers, jak bys popsal rozdíl mezi oběma kádry a soutěžemi? Na které lize máš větší motivaci vyhrát?

Vody juniorského Béčka brázdím už druhou sezónu a oproti mužské lize to zas tak velký rozdíl není. Nikdy nevíte, co máte od soupeře čekat. Jsou případy, kdy soupeře doslova přejedeme a v dalším kole jsme to my, co v duelu s tím samým týmem odcházíme se sklopenou hlavou.

Kádr na Béčku má rozhodně co nabídnout. Objevují se zde velmi florbalově nadaní kluci, o kterých ještě určitě v budoucnu uslyšíme.

Větší motivaci mám rozhodně na Sépiácích. Je to něco, čím všichni přítomní žijeme, je to něco, co jsme si sami utvořili a jdeme si s tím pevně za cílem.

 

Sezona ještě není u konce, nicméně dovol nám se zeptat, jaká pro tebe byla? Splnila očekávání, nebo zůstala za zenitem? Jaký zápas se Ti líbil nejvíce a který Tě naopak budí ze spaní

Za mě jde sezóna popsat jedním slovem: WOW! Upřímně, kdyby za mnou někdo na začátku sezóny přišel a řekl, že ještě není ani rozehráno poslední kolo a my už máme jistý postup a “mistrovský“ titul na dosah, tak se mu asi vysměju. Za tuhle sezónu jsme všichni udělali ohromný kus práce a za mě jednoznačně nejlepší sezóna, díky Hoši!

Je to zajímavé, ale za mě se nejlepší zápasy odehrávaly vždy v pražských Kobylisích, obzvláště dobře se mi hrálo již na zmiňovaném zápasu proti Vosám.  Jeden z těch lepších zápasů se také odehrál v dalekém Kostelci, kde jsme první zápas spali, ovšem druhý už stál za to.

Zase na druhou stránku noční můry mi nahání hned druhé ligové kolo, na kterém se florbal nejspíš zapomněl na parkovišti před halou. Osobně za mě, jsem podal nejhorší výkon v třetím kole v Mělníku, kde jsem ještě k tomu všemu na hřišti zlomil hned druhé střídání hokejku.

 

Co bys závěrem vzkázal všem, kteří se neví rozhodnout, zda dorazit na Stodolu či nikoliv?

Je známo, že se Superfinále odehrává až ve vzdálené Ostravě, což je pro pražského fanouška florbalu trošku z ruky. Pokud si tedy chcete zažít podobnou atmosféru a trochu toho pokoukání na florbal, neváhejte a vyrazte v sobotu do střešovické Stodoly nás podpořit.