Stochov Déčku posun v tabulce nepřinesl

Díky řídké termínovce jsme po osmé v sezoně čekali na další turnaj tři či více týdnů a předposlední putování nás zavedlo až na periferii obydlených částí republiky, do Stochova.

V ranním zápase jsme měli vyzvat suverénně nejmladší tým ligy, pražské Penguiny, ve kterých by i naše trio Filikar-Pauček-Baumruk patřilo mezi nejzkušenější borce. K velkému zklamání hrstky statečných na tribuně se potvrdilo, že proti sobě stanuly týmy s nejhorší defenzivou a druhým nejhorším útokem (schválně si tipněte, kdo je kdo, pro nápovědu navštivte náš libovolný trénink) a celý zápas tak vypadal tak, že my bušili do středové čáry a tučňáci vyhazovali balony v naději, že se něco ujme. Na konci první třetiny nám vlil naději do žil Berka, který se jako jeden z mála nebál vystřelit a překvapil gólmana střelou pod ruku, jinak to ale nebyla žádná hitparáda a populární #FDF začínal pomalu tisknout novou kolekci oblečení s logy obou soupeřů. Penguins se nakonec dočkali vyrovnání po nedorozumění v obraně a záhy mohli jít do vedení po odpískaném nájezdu za sekeru Filikara („hej jakej faul, jsem ho bral spodem neeeee“), gól ale nebyl uznán. Nebudeme to trápení prodlužovat, nakonec jsme se dočkali tří bodů, které nám zachránil krásnou akcí na trase poslední bek-šibenice Aleš Kůdela a snad po půl roce jsme zapsali dvě vítězství v řadě.

Druhý zápas proti běhavějším Wildcats byl na pohled hezčí, hlavně tedy proto, že jsme začali taky běhat. Bývalý lídr tabulky byl na hřišti jasně lepší, my ale konečně začali jezdit aspoň chvíli po zadku a dlouho jsme drželi vyrovnaný stav, ba dokonce jsme šli do vedení, když Baumruk napálil botasku prvního stojícího hráče, od kterého se kulička odrazila až do sítě (k nelibosti jak střelce, tak rukou přihrávajícího spoluhráče, se branka zapsala jako vlastní). Wildcats ale nakonec přetvořili svou herní převahu i do lepší střelby a po víceméně darovaných brankách jsme padli 1:4.

Děkujeme fanouškům za podporu.

Panthers Praha – Penguins Praha 2:1
Panthers Praha – Wildcats Praha B 1:4