Mladší žáci B v Neratovicích těsně pod stupni vítězů

Dnešní putování po Středních Čechách nás zavedlo do nedalekých Neratovic, kde jsme hráli hned první zápas, což znamenalo opět brzké vstávání.

Do prvního zápasu s domácími Neratovicemi jsme vstoupili ospale, což už bývá v této kategorii zvykem. Na probuzení jsme dostali od soupeře dva fíky, které nás nastartovali k lepšímu výkonu. Výkon se sice lepšil, ale góly se nám dávat nedařilo. To se zlomilo až po obdržení dalších 2 branek, kdy se trefil Jan Berka, tedy do poločasové přestávky jsme šli za stavu 1:4. O přestávce byl připomenut především důraz před brankářem a střelba mezi tyče soupeře. Po přestávce jsme na hřišti byli lepším týmem, což se bohužel neukázalo na výsledkové tabuli. Opět se nám nedařil dát gól a soupeř zase začal hrozit nebezpečnými brejky. To vedlo ke stáhnutí sestavy během time-outu na dvě lajny, které dokázali soupeře zavřít na velkém brankovišti. Gól však padl bohužel jen jeden, tedy konečný výsledek 2:4.

Mezi zápasy proběhla velká změna sestavy. Dalo by se říct, že nezůstal kámen na kameni. Nicméně druhý zápas proti Startu začal úplně stejně jako první. Opět jsme během prvních pár minut stihli obdržet 2 góly na probuzenou. Poté jsme však začali konečně hrát a střílet góly. Po snížení na 1:2 jsme opět obdrželi, což následovalo dalším naším gólem. Do přestávky jsme šli za stavu 2:3. Po přestávce jsme začali soupeře jasně přehrávat. Dokázali jsme zápas nejen srovnat, ale i otočit. Ke konci třetiny jsme ještě stihli vstřelit poslední „pojišťovací“ gól. Konečný stav byl tedy 5:3.

A do třetice, jak jinak na tomto turnaji, jsme během prvního poločasu prohrávali s FBŠ Bohemians o dva góly. Odstup dvou gólů si soupeř držel celý první poločas, tedy výsledek do přestávky byl 2:4. Po poločase se nám podařilo i nastřílet pár branek, jenomže jsme jich i několik obdrželi. Podařilo se nám přiblížit k soupeři na rozdíl jednoho gólu. K vyrovnávacímu gólu se přiblížil Tonda Ježek, kterého však soupeř zfauloval, a následovalo trestné střílení. Exekutor Vojta Ježek bohužel nájezd neproměnil, a tak zápas skončil 4:5. Sice kluci nevyhráli, ale podle mého názoru si tento zápas na plno užili a krásně zakončili sezónu.

Chtěl bych pochválit celý tým za jejich bojovnost, kterou ukázali, i když jsme prohrávali. Dále bych chtěl pochválit skvěle chytajícího Tomáše Brabce, který nejen, že si jen přivezl výbornou formu do brány, ale i perníčky pro celý tým. Děkujeme paní Ježkové za svačinky pro hráče, elevům a klukům z Áčka za pomoc.

Panthers Praha – Florbal Neratovice 2:4
Panthers Praha – FBC Start 98 5:3

Panthers Praha – FBŠ Bohemians 4:5