Elévky si došly pro tři výhry

Předposlední turnaj našich nejmenších nás čekal v Praze v tělocvičně ve druhém patře, kdy se nás sešlo v šatně tolik, až jsem se bál, že některé jen zabloudily. Ale opak byl pravdou, byl nás neskutečný počet 11+ brankářka.

Prvním soupeřem byl celek Tatranu. Hra to byla nahoru dolů. Nejdříve vedeme, pak soupeř srovná a dokonce otočí skóre, potom naopak dorovnáme my, dostaneme se do vedení a necháme soupeře srovnat… A tohle se hra opakovala až do samotného konce. I přes několik upozornění, jak bychom měli hrát, jsme na to reagovali opakem. Nakonec některé hráčky poslechly a výběh zakončily oslavným plácnutím (gól). Do poslední minuty byl stav nerozhodný. Jedna z posledních akcí v zápase byla rozehrávka od mantinelu, kterou jsme dokázali bez zaváhání proměnit! Vedení už jsme udrželi a došli si pro velmi cenné vítězství.

Olymp Praha nás vyzval v dalším zápase. Holky už se aklimatizovaly do zápasového tempa, i tak se ale začalo ne zrovna vesele, kdy, i přes neustálé nabádání ke klidu v rozehrávce, se nám nevedlo rozehrát a soupeř nás ihned trestal. „No nic zabereme a urveme to“ řekli jsme si! A probrala se nám spící Hanka, která zabrala a makala o 110 procent víc než v prvním utkání a začala dávat i góly. Super Hanko! Celý zápas se nesl v duchu nahoru dolů. Nám se podařilo si uchovat brankový rozdíl a zvítězit.

Přestávka nebyla příliš dlouhá, protože se hrálo hned po sobě. Malé slečny byly rozjeté a chtěly hrát co nejdřív. Po pokynu doplnit pití a odpočinout si jsme se sešli v rohu, kde proběhl rychlý rozbor chyb, ale také příjemný vánek vytvořen trenérem a trenérskou tabulkou. Čekala nás Mladá Boleslav, která vypadala dost nebezpečně a nebojácně. Ihned v úvodu jsme dokázaly vstřelit branku a držet tak hubené vedení 1:0. Soupeř neustále tlačil a chtěl srovnat, to se mu naštěstí nepodařilo díky naší obětavosti a vůli jít si za svým. Nakonec jsme i díky týmovému duchu dokázali pár branek vstřelit a připsaly jsme si třetí vítězství.

Na závěr nesmím opomenout drahé rodiče, kteří fandili, i když to nešlo, a burcovaly holky k lepším výkonům.

Toli

Panthers Praha – Tatran Střešovice  9:8
Panthers Praha – FbK Olymp Praha  8:5
Panthers Praha – Florbalová akademie Mladá Boleslav  4:1