Starší žákyně stříbrné na Barrandově

Starší žákyně pod vedením Toliho odehrály další turnaj na pražském Barrandově a dostaly se až do finále, kde se už po několikáté utkaly s Tatranem.

První rukopis od Karin Gren:
V prvním zápase jsme se utkaly s SKV. Tento zápas byl rozhodující, zda budeme hrát o 1.místo. Čekaly jsme zápas v mírném tempu. Když hra začala, působily jsme velmi ospale, ale celkem jsme se tlačily do střel. Bohužel, kolikrát jsme se netrefily. Naše první 2 góly byly dost chabé, když to gólmance projelo pod nohama a hráčka od nás to jenom dorazila lehkým ťuknutím. V první polovině jsme ale byly jednoznačně lepší týmem. Dokázaly jsme si dát hezké nahrávky a i pár hezkých střel, kdy jsme ale bohužel opět netrefily nebo to chytila brankářka SKV. V poločase byl stav 3:0 pro nás po našich velmi krásných gólech. V druhé polovině jsme dost polevily, a proto jsme dostaly 2 góly, které byly úplně zbytečné. Potom jsme si uvědomily, že góly se samy nedají a že asi budeme muset hodně střílet. Tak jsme se vzchopily a snažily se zvrátit utkání v náš prospěch. Některé naše góly byly opravdu ukázkové, například když Áďa N. využila chybu soupeřky, kterou vytlačila od naší půlky až k jejich bráně, a vstřelila moc pěkný gól. Ke konci to soupeřky už vzdaly a my jsme si na tom hřišti dělaly, co jsme chtěly. Konečný stav 7:2 pro nás. Celý turnaj bych zhodnotila jako celkem povedený, i přes naše některé chyby, které vůbec nemusely být. Také bych chtěla zmínit hezké zákroky Jany v brance, bez které bychom to nezvládli.

Kačka Strnadová:
V druhém zápase jsme se střetli s Chodovem, který na tom byl s počtem hráčů podobně jako my. V prvních pěti minutách byla hra nevyrovnaná a nezvládaly jsme vstřelit branku. Po páté minutě se hra uklidnila a za stavu 7:1 skončila první polovina. Druhou část zápasu jsme už ovládaly my. Byly jsme klidnější a dařila se nám i koncovka. Druhý zápas skončil 14:1 pro nás.

Toli:
Souboj prvních jsme svedli s Tatranem. Ten nám měl co vracet, a tak jsme do všeho šli po hlavě. Florbal to byl velice osobní. Soupeři se podařilo skóre otevřít, nám dorovnat a pak jít do vedení. Asi nás to mělo trochu uklidnit, ale v klidu to rozhodně nebylo. I přes naše pracně tvořené šance jsme dělali ze soupeřova golmana boha. Nechtělo to tam spadnout. A tak zahrozil Tatran, který několika slepenými góly otočil vývoj utkání na svou stranu. Nutno dodat, že po našem nedůrazu a 2 vlastních nešťastných gólech. Skóre ze zastavilo na čísle 6:9 pro soupeře. Ale jak jsem ihned po utkání poznamenal, lepší druhý než mrtvý.