Ženy B v boji za záchranou tentokrát žádné body nepřidaly

Předposlední turnaj nás zavál do daleké Plzně. Naštěstí jsme hrály až v 10:30, takže si některé z hráček i trenér relativně přispali. A zřejmě dlouhý spánek přispěl k tomu, že osazenstvo jednoho vozu s trenérem nejdříve v Plzni zabloudili díky špatně zadané adrese do obytné zóny. Když konečně objevili správnou halu, byl už čas rozcvičky.

V prvním zápase nás čekaly zkušené hráčky z Ovocných Bází. To, že jsme neměly takřka žádnou rozcvičku a rozchytání, se projevilo hned v úvodu, neboť na nás soupeřky vlétly a na začátku byly lepším týmem. Díky skvěle chytající Marušce a dobře postavené brance, jsme z úvodního tlaku nedostali žádný gól. Pak zafungovala spolupráce na ose Šarochová – Škvorová, kdy první jmenovaná našla fantasticky druhou jmenovanou, která jen potvrdila, že jí to na křídle prostě svědčí (2+5 z minulého turnaje). Poměrem 1:0 skončila i první třetina. Ve druhé třetině jsme pokračovali v naší týmové hře a drželi soupeřky daleko od naší branky. Pak přišel rozhodující moment zápasu – dvě individuální chyby v našem pásmu znamenaly dva slepené góly v naší síti. Ve třetí třetině jsme se snažili nepříznivé skóre otočit, což se nám nepovedlo. Soupeřky daly další dva góly. Nic jsme nevzdali a zkusili zbylých 5 minut odehrát s odkrytými zády. I přes množství šancí jsme kontaktní branky nedali a naopak Báze nám ještě jeden gól vstřelily. Konečné skóre 1:5.

Během dvouzápasové pauzy (pokolikáté v letošní sezoně už?) větší část týmu navštívila nedalekou hospodu U Švejka. Jídlo nebylo vůbec špatné, i plzeňské pivo bylo dobré – 8/10. Bohužel nám během pauzy odpadly dvě hráčky – Barča Slezáková kvůli nevolnosti a Radka Kylarová kvůli bolesti v kyčli (přejeme brzké uzdravení!), takže jsme do druhého zápasu, který díky náskoku začal o 20 minut dříve, nastoupili v počtu 8+1.

Ve druhém zápase nás čekala domácí Slavia Plzeň, která naopak byla v trošku hojnějším počtu. Úkol tedy zněl jasně – ucpat obrannou půlku a vyrážet do rychlých brejků a střílet ze všech možných i nemožných pozic. A to se nám na začátku zápasu vůbec nevedlo. Soupeřky nás ostřelovaly a jen s velkým štěstím (+ opět skvěle chytající Maruška a opět skvěle postavená branka) jsme v této části hry neinkasovali. Poté Plzeň uklidnila rozehrávku, což ale vyhovovalo spíše nám, protože jsme hráčky skvěle rozebírali a soupeřky najednou nevěděly, co na nás hrát. Přesto nám dokázaly dát jeden gól. Škoda, že jsme v této části nevyužili nějaký ten brejk – měli jsme jich dost. Ve druhé třetině jsme pokračovali v nastavené hře a to dále přinášelo ovoce, protože jsme najednou byli i mírně lepší. Jen škoda, že jsme opět nějakou tu střelu neproměnili (také z důvodu, že holky složitě hledaly své spoluhráčky, když mohly střílet). Ke konci třetiny jsme jednou špatně rozebrali hráčky Plzně a ty to hned potrestaly. Poté jsme konečně dali gól i my, kdy se po krásné individuální akci prosadila Naty Vesecká. Třetí třetinu jsme už fyzicky nezvládli – síly ubývaly dost rychle. Plzeň dám na začátku dala dvě branky. Na obrat už jsme se nezmohli, a tak nám soupeřky daly na úplném konci zápasu ještě jeden gól a zvítězily 1:5.

I přesto, že jsme z Plzně nepřivezli žádné body, tak se za předvedenou týmovou hru nemusíme vůbec stydět – holky si zaslouží velkou pochvalu. Na druhou stranu jsme si hodně zkomplikovali situaci na udržení ligy. Zatím jsme na 11. sestupovém místě. Přesto nás čeká ještě jedno kolo opět v Plzni (tentokrát na nám velmi dobře známé hale Lokomotiva). Proti nám budou hrát soupeřky, na které v tabulce ztrácíme jeden, respektive dva, body. A jelikož nemůžeme být horší, než právě 11., tak udržení ligy máme plně ve svých rukách. Určitě na to máme a uděláme vše, abychom 30. 4. přivezli 6 bodů a udrželi se!