Přípravka B se představila doma na Bellušovce

Na další turnaj mladší přípravky jsme se museli začít připravovat už v pátek, protože bylo třeba přestěhovat mantinely z naštěstí nedaleké haly JEREMI do „Bellušovky“. Za to chceme poděkovat zejména Petrovi Vobeckému a Danu Ježilovi, kteří nám s přesunem pomohli (Štěp a Gigolo si pochvalu nezaslouží ;)

Jak již bystřejší čtenář pochopil, tak jsme turnaj pořádali, a tím pádem kluci hráli v domácím a tudíž známém prostředí. A to nebylo vše, co mělo hrát ten den v náš prospěch. Zároveň jsme „vinou systému“ spadli do 5. koše (otázky směřujte po dvanácté hodině večerní na sekretariát florbalové unie) a tudíž nás čekali slabší soupeři, což bylo zapřičiněno tím, že většina z nich byla alespoň o rok mladší, a někteří by podle mě ještě závodní utkání ani hrát neměli (proč má hrát turnaj kluk, který v podstatě ani neudrží hokejku a místy vypadá, že moc neví kde a hlavně proč je, je pro mě velkou hádankou. Pokud někdo tvrdí, že odpověď zní, protože na zápasech se toho naučí nejvíc, tak bych se rád dotyčného zeptal, jestli vlastní dítě nechá přejít přechod pro chodce, aniž by ho nejdříve naučil chodit a vysvětlil mu alespoň základy fungování silničního provozu. Přirovnání možná trochu přitažené za vlasy, ale věřím, že mne chápete).

Už první zápas napověděl, že turnaj bude pro naše kluky až přespříliš snadnou hrou bez řádné výzvy. Soupeř prostě neměl šanci, protože většina jeho hráčů ještě neuměla moc běhat, natož hrát florbal a to samé víceméně platilo i pro ostatní týmy. Kluci tedy dostávali pokyny, aby se snažili za každou cenu hledat spoluhráče, což se pro velkou potěchu rodičů a trenéra dařilo, a tudíž jsme mohli vidět několik pěkných akcí zakončených do prázdné brány (někdy to kluci už skoro přeháněli, ale co jim říct, když vedete deset nula před koncem prvního poločasu?). Výsledky tak byly až děsivé a soupeřů mi bylo víceméně líto.

Kluci odehráli sympatický turnaj a předvedli, že umí zahrát pěkný florbal, ale přeci jen je potřeba, abychom hráli se staršími hráči, kteří nás prověří.

Děkuji rodičům, že přišli kluky podpořit a klukům, že bojovali, i když občas to nebylo vlastně vůbec třeba :)

Gigi