MISTŘI!

Junioři dokázali unikátní kousek, když po loňském postupu do 2. ligy juniorů dokázali hned ve své první sezóně po návratu, celou soutěž ovládnout a vybojovat titul. Pravda, nebylo to ani jednoduché, ani jednoznačné, základní část jsme zakončili až na 4. místě a čtvrtfinále nám málem vystavilo stopku, ale na to se historie příliš ptát nebude a zlatá tečka je fantastickou odměnou za celosezónní práci všech lidí, kteří se kolem juniorského týmu točili.

Finálové boje byly dle mého subjektivního názoru výrazně ovlivněny tím, že soupeřem nám byla rezerva slavného Tatranu, která však nemohla využít hráčem, kteří finále vystříleli, jelikož hráli za elitní týmy. V sobotu jsme zápas rozhodli ve druhé třetině, kterou jsme dokázali ovládnout 4:1 a ač jsme půlku poslední části prospali, soupeř již vyrovnat nestihl a první bod pečetil po pohledné kombinaci Toms. Do druhého zápasu soupeř nastoupil v počtu 9+1, o váze finále, nechť si každý udělá obrázek sám. Dá se tedy říct, že největším soupeřem jsme si byli my sami, protože když hraje před zápasem všechno ve váš prospěch, velmi rychle se do šatny připlazí Podcenění a vidina snadného vítězství. Naštěstí se kluci nenechali příliš rozhodit a až na několik letargických minut v zápase dominovali, o čemž svědčí první třetina, po které svítil na tabuli stav 4:0. Zápas jsme nakonec ovládli v poměru 5:2 a tak mohl přijít zasloužený výbuch radosti a oslav.

Rád bych se nyní krátce vyjádřil k celé sezóně, k týmu, ke klukům a všemu okolo. Již před sezonou jsme týmu věřili, potenciál byl vidět, a tak je třeba říct, že některé výkony byly trochu překvapením nebo zklamáním. Síla týmu se však pozná ve chvílích, kdy jde skutečně o všechno a kdy může každá chyba rozhodnout. To, jak se tým semknul a bojoval po celou dobu play-off je důkazem toho, že se sešel kádr talentovaných mladých kluků, kteří si šli za svým společným cílem a vlastní urputnosti, tvrdohlavostí a zápalem na něj nakonec dosáhli. Chtěli bychom poděkovat celému týmu za další úspěšnou sezónu, za čas, který jste tomu obětovali, za další kopu zážitků, které všichni máme a za to, že jste bojovali, když bylo potřeba. Všichni jste se o titul zasloužili a není podstatné, jestli někdo hrál méně nebo více, vyhrál tým a ne jednotlivec.

Děkujeme také klubu, za podmínky, které nám připravil, protože bez toho by to nešlo. Děkujeme rodičům, kteří nás podporovali celou sezónu a bez kterých by to nešlo určitě. Speciální poděkování patří Mílovi Mattesovi, který několik zápasů odkoučoval za nás a přivezl veledůležitý první bod z Čakovic – Díky Mílo! Rádi bychom také poděkovali paní Ciprové, která nás po celou sezónu zásobovala fotkama a ulehčila tak trenérům práci, děkujeme.

Ač to nebylo vždycky růžové a je spousta věcí, na kterých může každý z kluků pracovat, sezónu nemůžeme hodnotit jinak než úspěšně, o to více, že jsme nebyli v postavení favorita, a přesto jsme dokázali zvítězit. Jsme hrdí, že můžeme trénovat právě tento tým a ač nás to někdy stojí nemálo sil, nervů, mozkových buněk, ve výsledku vždycky převáží to pozitivní.

Na závěr děkujeme Davidovi Šimůnkovi, Lukáši Pokornému a Matoušovi Ciprovi, pro které letošní sezónou skončilo putování mládežnickým florbalem. Jsme rádi, že jsme s vámi mohli pracovat a přejeme vám mnoho dalších úspěchů ve florbalovém/golfovém i osobním životě.

Přejeme všem zasloužený odpočinek a těšíme se na letní přípravu (jo a vy se netěšte! )