První koukatelné 4. místo pro Starší C

Z původně rutinního výjezdu do Říčan na další turnaj Starších žáků C se nakonec stal zážitek pro všechny zúčastněné.

Že některé, hlavně ty ranní, zápasy Céčka jsou jen pro otrlé a rapidně po nich přibývá infarktů a zlomených srdcí, není žádným tajemstvím a podle obav trenérů se utkání proti Kostelci nemělo vymykat zavedeným standardům. Jaké bylo jejich překvapení, když kluci (a to všichni) na hřišti byli jako vyměnění, koukali kolem sebe, dokázali si dát několik rychlých přihrávek za sebou a hlavně to nejdůležitější, svého soka přehrávali snad ve všech ohledech. Skóre však paradoxně otevřel snad svojí první střelou soupeř, na to ale Panteři zareagovali rychlým vyrovnáním z hole Dominika a byť byli celý zápas jasně lepší, mizerná produktivita znamenala jen hubené vítězství 3:1, které zařídil laserový princ Ladra (jaký Ježil, takový syn) a minutu před koncem pojistil vítězství Tom Mariani.

Druhý zápas proti 101. Sportovní byl o poznání těžší šichtou, hlavně proto, že kluci neudrželi koncentrovanost ze zápasu minulého, a i přes to, že při troše dobré vůle mohli soupeře zatlačit na jejich půlku a ještě při tom třikrát vystřídat, tak to udělali za celý poločas jednou a nemohli se divit, když první půle skončila 0:0. Druhá část byla už o něco lepší, stále to ale nebylo ono, hlavně proto, že jsme si přestali hlídat jediného lepšího hráče soupeře, který nám nasázel hattrick, zatímco my jsme se trefili pouze dvakrát, konkrétně znovu miláček publika Ladra a z nájezdu podruhé na turnaji Dominik Charvát. V úplném závěru ještě stačil zhořknout Honza Ješetický, který napálil břevno a společně s nejmenovaným trenérem se tak zařadil do skupiny dřeváků, kteří v posledních vteřinách vyrovnávací střelou napálili brankovou konstrukci. #dobrichovice

Zápas o třetí místo nás postavil proti Příbrami a kdo ho viděl, tak pochopil nadpis článku, že jen forma nestačí. Byť jsme byli znovu od začátku zápasu lepší a stačilo jen trochu přidat a pohonit si kanadu, vzali jsme zavděk jen pomalou a nepříliš výraznou hrou, která zpočátku na našeho soupeře stačila. Vždy jsme se dokázali utrhnout do náskoku o dvě branky, které soupeř stáhnul jen proto, abychom do něj mohli odskočit znovu a začít hrát staticky. To všechno fungovalo až do stavu 5:3 pro naše barvy, kdy Příbram přepla na o stupínek vyšší rychlost, což pro změnu platilo na nás a během několika minut to nebylo 5:3, ale 5:9 a nepomohl ani přestávkový a oddechový kouř. V samotném závěru jsme sice ještě snížili na konečných 6:9 a bereme tak konečné čtvrté místo.

Je super, že jsme konečně začali hrát koukatelný florbal a naše góly nebyly po tom, co jsme dvacet minut doráželi v brankovišti odraženou střelu (některé byly snad i do Zlaté helmy), když k tomu ale nepřidáme nasazení, tak z toho 10. koše prostě nepostoupíme. Největším zážitkem turnaje tak zůstává neskutečná produktivita Jardy „Quasimoda“ Vilíma, který zaznamenal jednu asistenci!

Děkujeme rodičům za odvoz a podporu a také pořadatelům, kteří na to, jaká je to soutěž, odvedli skvělou práci a navrch přidali překvapení v podobě line-upu, nástupu týmů a vyhlašování gólových střelců! :-)

Panthers Praha C – Vlci Tatran Kostelec 3:1
Panthers Praha C – 101. Sportovní 2:3
Panthers Praha C – Žraloci Příbram 6:9 (o 3. místo)