Panterky navyšují vedení proti Elite!

Na druhý zápas druhého kola play-down jsme vyrazili opět na Jižní město a tentokrát na halu Jedenáctka.

Hned na začátku se objevil obrovský problém. Snack bar byl zavřený a tak si trenér nemohl dát svoji tradiční kávu a na nervozitu bylo zaděláno. Naštěstí druhého kouče napadlo, že by mohli něco mít ve vedlejším bazénu, a taky že jo :) Krize byla zažehnána a uklidněný trenér se mohl v klidu zapojit do příprav na zápas.

A možná by svůj klid přenesl i na holky, ale během přenosu došlo k nakažení virem a z klidu se stala zvláštní forma letargie a únavy. Holky chtěly hrát, chtěly vyhrát, ale jakoby najednou nevěděly, jak na to, a na hřišti pobíhaly jejich těla, ale mysl seděla v koutku a zírala do zdi. Zápas tak měl zvláštní tempo-netempo a pokud se někdo přišel podívat na atraktivní florbal, tak se velice rychle odešel. Byl to boj, ale z drtivé části psychický, protože fyzické síly na obou stranách jsou hodně pocuchané.

Elite předstírá, že je mu to jedno a že to vlastně chce prohrát, ale všichni víme, že je to jenom hra. Soupeřky jsou naštvané, že prohrávají zrovna s námi (už jenom kvůli různým minulým křivdám, ale i kvůli tomu, že jsme nováčkem soutěže a vyřadili bychom je z Extraligy) a rozhodně nechtějí prohrát. Je to jenom póza, aby mohly po sérii říct: „My jsme to stejně chtěly prohrát co nejdřív, abychom nemusely už hrát dál,“ případně „A to jsme se ani nesnažily a stejně jsme je daly.“ Je těžké se od této hry odprostit, protože na hřišti to tak někdy vypadá, protože soupeřky hru netvoří a jenom čekají na naše chyby.

Samotný zápas byl méně jednoznačný než ten minulý. Skvěla zachytala Týnka a bez jejího postřehu a dovedností bychom možná odcházeli mnohem smutnější.V zápase jsme neprohrávali a chvíli to bylo i remízové, což byl asi nejkurióznější moment celého zápasu. U naší střídačky došlo k drsnějšímu zákroku, kdy hráčka z Elite skončila na naší střídačce. Holky se začaly zajímat o její zdravotní stav, některé šly v pohodě střídat, protože si myslely, že se bude ošetřovat a ono nic. Nahrávka na střed, pumelice, vyrovnáno, opařené ksichty celé střídačky :)

Je na nás znát, jak moc nás vyčerpala série s Olomoucí a to především psychicky. V těžkých okamžicích nemůžeme najít potřebné síly a dostáváme se pak do spirály beznaděje, že nám to nejde a že vlastně nemakáme a že na to nemáme. Skoro nikdo nemá s takovouto situací zkušenosti a o to je to samozřejmě náročnější pro všechny zúčastněné. Emoce jsou na hraně a nervy už to dávno vzdaly a připravují se na léčebný pobyt v lázních.

Co je důležité? Vedeme 2:0 v sérii. V dalších zápasech najdeme svojí sílu a soupeřky rozmetáme. Jsme lepší tým. A máme hezčí holky :-D
PANTHERS !!!

Gigi

Panthers Praha – Elite 3:2 (0:0, 2:1, 1:1) online|stream