Mladší žákyně a jejich zlatý turnaj v Jenči

Po několika měsících jsme se opět sešli v nedaleké hale v Jenči, tentokrát ve slunečném dni.

Prvním soupeřem nám byl celek pořádající turnaj – Texas. Už během porady jsme si řekli, že půjdeme tvrdě za svým. Během prvních minut utkání jsme byli jasně lepším týmem, kdy po krásné kombinaci Áďa střílenou přihrávkou hledala nabíhající Kačku, která skvělou tečí otevřela skóre. Soupeř ovšem ihned ze standartní situace snížil, vlivem naší nepozornosti. Jenže to bylo z jeho strany všechno. Zápas byl plně v naší režii, a tak jsme zkoušeli kombinace společně se zakončením. Výsledné skóre bylo 11:1.

Druhý zápas pro vás popsala Kačka Strnadová:
Ve druhém zápase jsem se utkaly s Dolním Bousovem. Věděly jsme, že tento zápas bude těžší, než zápas předchozí. A také se to potvrdilo třeba tím, že jsme hned od začátku prohrávaly osobní souboje. První polovina byla velice vyrovnaná a když se závěrečným poločasovým hvizdem Áďa vstřelila uklidňující gól, byl stav utkání 4:1 pro nás. Druhý poločas jsme již měly míček více pod kontrolou. Soupeř se na nás sice vrhl, ale i přes to jsme se dostaly k množství gólových šancí, které ne vždy ale skončily gólem. Do osobních soubojů jsme se nebály, třeba jako Kačka Formánková, a i přes vysoký tlak našich soupeřů jsme mohly oslavovat výhru 6:2.

V závěrečném utkání turnaje nás čekal vítěz vedlejší skupiny, a to Tatran. Bylo jasné, že to bude těžké utkání, ve kterém jsme chtěli potvrdit naši formu. Hned od prvního hvizdu se bojovalo. Bylo to jako přesýpací hodiny. Daly jsme gól a vedli, ale soupeř ihned odpověděl a srovnal. Až když se nám konečně podařilo odskočit do vedení o 2 branky, přišel do našich řad tak potřebný klid, který vyústil v další góly. První půlka byla jasně naše. Během pauzy jsme si řekli, co a kde děláme špatně a hlavně co děláme dobře a že v tom budeme pokračovat. Řekli jsme si, že soupeř bude kousat, ale my budeme připraveni. A skutečně jsme připraveni  byli. Náš tlak a produktivita vyústila ke střídaní brankářek, kterou jsme začali ihned prověřovat a to úspěšně. Všichni tahali za jeden provaz a skvěle spolu komunikovali. Brankový kolotoč se zastavil na cifře 14:4.

Postup je tady ,ale o to víc práce před námi. Děkuji všem hráčkám a rodičům za podporu v hledišti.