Juniorky se loučily s kapitánkou a celou sezónou na Ruzyni.

V Ruzyni, kde jsme se v neděli sešli, nás čekaly dva těžké zápasy. V prvním zápase jsme měly své síly změřit s Plzní, která sice nepřijela v plné sestavě, ale i tak to nebyl lehký zápas.

Bohužel naše malá produktivita a špatná hra do obrany zapříčinila, že jsme po první třetině prohrávaly 1:3. Do další třetiny jsme šly s tím, že není konec zápasu a je třeba pokusit se s výsledkem něco udělat. Podařilo se nám sice zlepšit naši hru do obrany, ale góly jsme nevstřelily, a tak druhá třetina skončila 0:0. Ve třetí třetině se nám mimo jiné podařil dát gól v přesilovce, bohužel se Plzni podařilo pár gólů přidat, a tak konečné skóre zápasu bylo 3:8. Je však třeba holky pochválit za bojovnost a za dobře odehrané oslabení i přesilovku.

Zhodnocení prvního zápasu z pohledu kapitánky Lucie Charvátové:

Do Ruzyně jsme se jely porovnat se silnými soupeři. Věděly jsme, že zápasy budou rychlé a těžké, ale nastalo překvapení. Slavia Plzeň přijela nejspíš ve slabší sestavě. Držely jsme s nimi krok. Vytvořily jsme si několik šancí, ale ne a ne se trefit mezi tyče. Zápas to byl těžký, ale určitě hratelný. Je škoda, že skončil takovým výsledkem. Ale výhru jsme nedaly soupeři zadarmo.

Zhodnocení druhého zápasu z pohledu trenérky:

Čekal nás poslední zápas této sezóny a také poslední zápas za juniorky pro naši kapitánku Lůcu. Místo klasického pokřiku před zápasem jsme tedy mohly slyšet u brány pokřik: „Hééééj Lůca!“ Zápas, který nás čekal opět neměl být lehký, i když soupeř nastoupil ve slabší sestavě. Podařilo se nám ale držet se soupeřkami krok a po druhé třetině jsme prohrávaly „jen“ o dva góly. Bohužel se nám nepodařilo využít nájezd a následnou přesilovku. Gól jsme vstřelily až ve třetí třetině, kdy skóre bylo shodně 1:1. Na konci zápasu na tabuli svítilo skóre 1:3 v náš neprospěch.

Zhodnocení druhého zápasu z pohledu kapitánky Lucie Charvátové:

Druhý zápas s Vosami měl být opět těžký. Soupeř své některé hračky nechal sedět, a byl to vyrovnaný boj. Myslím si, že kdyby nebylo zbytečných vyloučení a mého nevydařeného trestného střílení, zápas mohl dopadnout úplně jinak. Moc děkuji všem spoluhráčkám za celou sezónu. Mé veliké díky patří i trenérům, kteří to s námi neměli jednoduché. Díky Gigi a Eliško!

Za trenéry:

Závěrem chci pochválit holky za uplynulou sezónu, kdy jsme skončily na 6. místě z celkových 11. Při tom, že jsme mnohdy jezdily v 8 hráčkách a někdy ani to ne, to není vůbec špatný výsledek. Přesto je důležité dále chodit na tréninky, pořád je co zlepšovat. Naučit se pořádně nový systém, zlepšit fyzičku, trefovat jasné šance a snížit počet zbytečných vyloučení. Děkujeme za tuto sezónu i rodičům, za podporu i dopravu.

Panthers Praha – FBŠ Slavia Plzeň 3:8

Panthers Praha – FBK Vosy Praha 1:3

Autorky: Eliška a Lucie