Prosluněná florbalová sobota a sympatické stříbro Elévů B

První zápas nás čekal pro kluky dobře známý soupeř SSK Future, který byl však oslaben o pár ze svých „špílmachrů“, což ale neznamenalo, že to bude lehký zápas.

Kluci si před zápasem řekli, kdo je jasná slabina a jednohlasně se shodli na tom, že je to gólman. Vše se potvrdilo při střele Matyho Sabáka, který ho prostřelil do místa, na které je odborník trenér gólmanů u elévů – Marek Máčala a to mezi nohy. První půle se vydařila lépe našim barvám, když jsme dokázali vyhrát 4:2. O přestávce přišel apel na kluky, aby neusnuli na vavřínech a hráli pořád stejně a k tomu zlepšili práci do obrany. Na klucích našich borcích bylo vidět, že dopředu to je hurá florbal s chutí dávat góly, který je bavil, avšak do obrany to bylo slabší, jakoby chlapci zůstali jednou nohou v posteli a druhou v našem útočném pásmu, čehož soupeř využil a dokázal výsledek zkorigovat na konečných 5:5.

Během poměrně dlouhé přestávky se kluci nejen probrali, doplnili energii, ale asi přišli i na jednu z nejlepších koncentrací na zápas a tou je „baba“.

To se ukázalo při druhém zápase, kdy nás čekal papírově silnější soupeř FC Bučis Team, který si dokázal s Futurem poradit výhrou 8:3. Naše mladé naděje se toho vůbec nezalekly a už po neuvěřitelných 50-ti vteřinách vedli 4:0! Soupeř si vzal pochopitelný oddechový čas, který mu však na dotažení našeho náskoku nestačil. Kluci si zápas užívali a byla vidět chuť hrát a mít každý balónek na hřišti na svých čepelích. Pěkná akce střídala druhou a bodově se  blýskli např. Kryštůfek Uher, Maty Sabák a čtyřgólový Kuba Lukeš. Pochvalu si zaslouží všichni, protože to byl perfektně zvládnutý zápas, který jsme  dokázali vyhrát 8:4 i díky výborně chytajícímu Kubovi Regulimu.

V zápase o první místo nás čekal také pro nás známý soupeř z Vinohrad. V tomto zápase, rozhodla soupeřova zkušenost a střelecká převaha, kterou se nám nepodařilo držet na uzdě a náš střelný prach se zdá také zvlhl, tak jsme po závěrečné siréně odcházeli poraženi poměrem 1:9.

Klukům bych chtěl poděkovat za bojovnost a nasazení po celou dobu turnaje a rodičům za podporu.

 

Panthers Praha B – SSK Future 5:5

Panthers Praha B – FC Bučis Team 8:4

Panthers Praha B – TJ SKV 1:9 (o 1. místo)

 

Autor: Domez