Junioři po dvou výborných výkonech vybojovali finále!

Po vydřeném postupu přes rezervu Bohemians nás v semifinále čekal suverénní vítěz základní části – DDM Orka Horní Počernice. Soupeř již před sérií působil velmi sebevědomě, zaslechli jsme dokonce něco o předběžných pozvánkách na finále, čemuž se ale nelze divit, jelikož v sezóně nás dvakrát poměrně jednoznačně porazil. Jak se ale říká, neříkej hop, dokud jsi nepřeskočil.

První zápas se bohužel znovu křížil s rozhodujícím zápasem semifinále Mužů, a tak tradiční trenérské  duo nemohlo býti přítomno. Role trenéra se letos již poněkolikáté ujal zkušený Míla Mattes. My jsme sledovali celý zápas alespoň na dálku přes textový online a byli jsme velmi příjemně překvapeni, jak výborně kluci zápas rozehráli. Po dvou třetinách jsme vedli 5:1 a dle ohlasů byli kluci jasně lepší a soupeře k ničemu nepustili. Trochu jsme se obávali naší klasické třetí třetiny, což se částečně vyplnilo, jelikož hned z kraje soupeř snížil na 5:3, ale následně během 6 minut obdržel 4 menší tresty za hrubost a vrážení, čímž si prakticky znemožnil jakýkoli závěrečný tlak. Sečteno podtrženo jsme se mohli radovat z pro některé možná překvapivého prvního bodu a vedení v sérii.

Před druhým zápasem se tedy outsider dostal o krok blíže k postupu, ale všichni jsme věděli a snažili se apelovat na kluky, že je to pořád jenom část cesty a že k postupu jsou potřeba výhry 2. Někteří jedinci celou situaci zkomplikovali naprostým zkratem, který způsobil nutné zamíchání sestavou, což jsme ale nakonec i díky výbornému výkonu všech zvládli. Druhý zápas začal ve vysokém tempu, kdy oba soupeři hrozili z nebezpečných pozic, bylo k vidění množství tvrdých, ale povětšinou férových soubojů a také výborné zákroky obou brankářů. Vedení nám po krásné kombinaci první lajny vystřelil po nemoci se vracející Kuba Toms a byl to také jediný gól první části. Ve druhé se situace neměnila a obraz hry byl stále naprosto vyrovnaný, oproti soupeři jsme však předvedli opět jednu úspěšnou kombinaci, která skončila v síti, tentokráte se trefil Matěj Najvárek a poslal nás do dvoubrankového vedení. Ve třetí třetině jsme čekali presink a nápor soupeře, který sice přišel, ale nebyl zase tak výrazný, aby to naši borci nezvládli. Když navíc Zbyněk Tomiška vystřelil třetí gól, začala se vidina finále až nebezpečně vybarvovat. Zápas jsme si nijak nekomplikovali a hráli stále stejně, jednoduše a efektivně, s podporou skvělého Kobzy. Do konce zápasu jsme již další branku neviděli, a tak slavíme postup do finále a zároveň také vychytanou nulu, kterou si Kobzič připsal téměř po dvou letech!

Děkujeme skvělým fanouškům (i z řad našich Mužů), rodičům a taky soupeři za férovou sérii a těšíme se na finále, kde vyzveme rezervu Tatranu. Do série jdeme s pokorou a respektujeme sílu soupeře, nicméně na hřišti to poznat nebude a o titul se popereme!

Panthers Praha vs. DDM Orka Horní Počernice 5:3 (online)

Panthers Praha vs. DDM Orka Horní Počernice 3:0 (online)