Kluci z Céčka mají vždy motivaci

Mužské céčko mělo na programu předposlední kolo a do známého Berouna odjíždělo již s jistotou druhého místa, drobnými změnami v sestavě a speciálními motivacemi.

Ačkoliv by florbalový neználek mohl označit finiš soutěže s názvem Pražský a středočeský přebor mužů – skupina A za nudný a nezajímavý, tak naši borci, přestože navíc na programu měli souboj s posledním a předposledním týmem tabulky, stále nacházejí novou a novou motivaci, kdy se pouštět znovu za kulatým nesmyslem. Tentokrát toho bylo hodně. Hráli jsme za zraněného kapitána Dufína a doufáme, že se vrátí brzy do tréninku, aby nepřibral tak, že se nevejde do dresu, co od nás dostal darem :-) Dále jsme hráli na počest narození syna našeho golmana Zekeho, který do nynějška vedl statistiky celé ligy! Sehnali jsme neobvyklý záskok v podobě Honzy Ciglera z juniorky, který musel čelit sice málému (ale o to nepříjemnějšímu) množství střel a v druhém zápase i žhavým paprskům aprílového sluníčka, nicméně poradil si a v obou zápasech obdržel jenom dvě branky, takže by se hned měl usadit v čele statistik s průměrem 2 obdrženými brankami ve dvou vyhraných zápasech. No a pak jsme také hráli pro statistické milníky – Martin Eckstein chtěl dosáhnout na historickou metu 250 vstřelených branek za Panthers, což se před turnajem, navíc s takovýmhle losem, jevilo jako čirá formalita. S postupujícím časem ale nervozita přibývala a to jak na rukou samotného střelce, tak i jeho nahravačů, kteří se všemožně snažili Martinovi gólovku připravit. Ten však několikrát k údivu všech nejen že selhal, ale dokonce nahravačům vracel do prázdné či odkryté branky! :-) Když už čas utíkal nemilosrdně, tak Martin vyhlásil motivaci pro toho, kdo mu ke kýženému milníku pomůže a na hromadu pak k pivu a panáku přihodil i večeři a masáž a ještě že se nehrálo déle, protože by jistě přihodil i půl království a snoubenku k tomu. Naštěstí to ale v poslední minutě a za výrazného přispění trenérových strategických tahů vyšlo a naplnila se i jeho předpověď, že to bude strašná špínagól a taky že ano. Radost byla ale obrovská (přiměřená) a ovace ve stoje neměly mít konec. A až při následné revizi bodů v restauraci po zápasu áčka jsme zjistili, že další legenda klubu Dalík dal tzv. „Tichou stovku“, protože svojí druhou brankou v zápase a podobně jako Martin ve vlastním oslabení vstřelil za Panthers svůj gól číslo 100! Všem, kterým jsme tento turnaj věnovali srdečně gratulujeme případně přejeme mnoho štěstí!

Nyní k samotným zápasům, protože to zajímavější jsme už probrali. První zápas se zkušenými kluky z Peďáku, který je ale v tabulce poslední, byl okořeněný, protože v brance místo obvyklé Jany Taušové nastoupil Vojta Nockin, který u nás byl ze Sparty na letní přípravě a soustředění. I proto si na něm také naši tradiční střelci poněkud vylámali zuby a naopak se prosadili spíše mladíci Bendík s Kurnasem, oba po dvou gólech; soupeř se zmohl jen na jednu gólovou akci, která byla ale na druhou stranu parádní a viděli jsme pořád ještě vzor, jak bychom to chtěli umět také hrát – s větší lehkostí a méně urputností :-) O druhý gól soupeře se postaral náš Martin Denk, který převzal štafetu ukázkových vlastenců po absentujícím stoperovi Dufínovi.

Druhý zápas měl být podobného duchu, čili utrápená, ale jistá výhra s trochou přehledu a držení míče v okresním tlaku a když to dobře dopadne, tak nějaká ta honitba kanadských bodů, které, jak jsme se znovu přesvědčili, leží na zemi, jen zvednout je stačí :-) Dorazil Petr Svojítka z nějakého svého bláznivého fotbalu, takže nás doplnil na krásných 13, což se pak samozřejmě celý den a hlavně večer na zápase áčka částí týmu neslo jako tichá výčitka na hlavu trenéra. Nicméně střídalo se rychle a dobře a tempo bylo a zanedlouho se spustila gólová lavina, která se tedy neřítila úplně rovnoměrně – vysypaná podkova tentokrát zbyla na Kurnyho (nebo Dejvovu??) lajnu, která pokud nepočítáme klíčovou asistenci Kurnyho na Štajna ve speciální formaci, snad z 13 gólů neměla ani bod, což tedy celkem zvláštní je, když zvážíme, že Kurnyho křídla byla esa David Ghali a Lukáš Štella. Nicméně takovéhle body umí dávat každý, kluci si ty své pošetří na důležitější zápasy ve vyšší lize :-) Naopak brankovou hostinu zaznamenal v podobě hattricku Štěpán Schürlle a Daneček a se dvěma góly již v úvodu zmíněný Dalik a produktivní byli tradičně i naši beci. Za zmínku stojí ještě dvě naše vyloučení za špatné střídání… v obou případech to byla naše levá křídla – náhoda? Nemyslím si.

Povinné výhry, které byly ale okořeněné skvělou společenskou nadstavbou a utužením týmu, čeká nás ještě poslední turnaj, oslavy postupu a aktualizace bodů a podobné radosti.

Panthers Praha C – FBK VŠSK PedF UK 4:2 (0:0, 2:0, 2:2)

FBC Vokovický Šavle – Panthers Praha C 2:13 (2:4, 0:6, 0:3)