Ideální vstup do série, Panterky v ospalém zápase poráží Elite!

Naše holky čekal první zápas druhého kola play-down. Vyrazili jsme za ním v poměrně brzkou hodinu na Jižní město, protože soupeřky také v podstatě nemají vlastní halu.

Počasí přálo všemu možnému až na halový sport. Chvilku jsme dokonce uvažovali, že se pokusíme domluvit na zápase ve fotbale, protože by to rozhodně bylo příjemnější. A možná i hezčí – krásy bylo na hřišti jako vždy dost, ale ta florbalová zoufale chyběla. Těch pár fanoušků, kteří si našli cestu do haly (díky!) určitě několikrát napadlo, že ta procházka parkem by byla bývala zajímavější. Máš herní projev byl ospalý a naprosto bez náboje. Nutno dodat, že Elite toho do zápasu také moc nepřidalo, pokud tedy nepočítáme postávání na vlastní půlce a příležitostný brejk. Neinformovaný divák by si chvílemi myslel, že zabloudil na přátelské utkání unavených a odevzdaných. Skóre se měnilo pomalu a většinu času jsme výsledkové otěže drželi v rukou my. Až na slabou chvilku během druhé třetiny, kdy se soupeřky dotáhly na nerozhodný stav – to nás možná trochu probudilo a zejména ve třetí třetině jsme dokázali, že si zasloužíme vyhrát.
Velkou pochvalu si za tento zápas zaslouží Andy, která v podstatě jako jediná předvedla v zápase nasazení jaké si takový duel vyžaduje a navíc k tomu přidala dvě branky. Všichni si z ní musíme vzít příklad a do dalších zápasů jít se stejnou bojovností, protože jinak se vyhrávat nedá.
Je skvělé, že jsme dokázali zápas přes všechny neduhy vyhrát, ale prostě musíme přidat. Elite je nevyzpytatelný soupeř a další zápasy bychom mohli hořce litovat našeho slabého nasazení.
Samy jsme si sezonu prodloužili a tak musíme sáhnout hluboko a vyhrabat veškerou sílu, kterou máme. Je jí tam dost, jenom občas dost bolí se k ní dostat.

Panthers Praha – Elite Praha 7:4 (2:1, 3:2, 2:1) online|stream