Další porce bezstarostného florbalu korunovaná výhrou

Na Apríla jsme se zase vydali se Staršími B, tentokrát do Boleslavi, sestava podobná jako vždy a říkali jsme si, že dneska bychom mohli odehrát lépe, než doma na Radlicích.

Pokyny zněly jasně, nezaleknout se větších kluků a týmovou hrou a nasazením nasázet nějaké parádní trefy, ideálně úplně nejvíc, abychom nemuseli tolik bránit – prostě ideál. Jako první se nám do cesty postavili Draci, kteří přesně dokázali využít svojí fyzickou převahu, což se s postupem zápasu projevovalo – i když jsme celou dobu vedli, tak nakonec nám skóre otočili na 5:6 a ještě jsme byli poslání pykat na dvě minuty za faul. Bránící čtveřice ale zahrála výborně a zařídila vyrovnání na 6:6, což bylo nakonec klíčové na tomto turnaji plném remíz. Kluci byli po zápase rádi, že se jim ho podařilo vyrovnat v oslabení, ale trenéři jim připomněli, že vzhledem k vývoji to je spíše ztracené vítězství, na které měli a které si nechali vyfouknout, protože si nenechali poradit a polevili v klíčových momentech v koncentraci.

No pak hráli naši soupeři spolu a mohli jsme se přesvědčit na vlastní oči, jak to někdy chodí  – přestože jeden tým měl převahu, zápas nakonec skončil remízou 3:3 a to pro nás znamenalo motivaci nad Olympem vyhrát. Soupeři byli zase o něco vyšší, silnější a rychlejší atd atd., ale to prostě známe a není to důvod k vymlouvání se. Každopádně jsme se ujali vedení 3:1, protože jsme zahráli dobře a soupeř nás možná podcenil, jenomže druhá půlka zápasu už bylo z naší strany spíše spoléhání se na pomoc Boží, která tedy nakonec přišla a ukázalo se tedy, že stojíme na správné straně (soupeř byl Zeus – pozn. redakce), ale lítalo nám to tam všude možně, opět jsme museli bránit oslabení, několikrát zázračně zasahoval Fanda Ježek, ale vítězství jsme uhájili a čekal nás zápas o první místo, kde tedy předáváme slovo začínajícímu asistentovi Zbynďovi, který byl na svém prvním turnaji v této roli.