Mladší žáci B odekleli Radlice a vybojovali postup

11. kolo nás zaneslo do prokleté domácí haly v Radlicích (kdykoliv jsme tu hráli, tak jsme koš vždy udrželi jen tak tak). Od Jenči a Gigiho dostal tým pomoc z řad mladších žáků A resp. elévů. Čekal nás hned první zápas v 9 hodin, což samozřejmě znamenalo i pozdní příchody (Maty Spider Hlaváč a Martin Hucl).

I přes jen krátkou rozcvičku a rozchytání jsme do zápasu aktivněji vstoupili my. Gólem se prezentoval Šimon Jelínek. Kolín ale bleskově vyrovnal. Poté se do konce poloviny nic zajímavějšího nedělo. Sice jsme byli lepší, ale velké šance jsme si nevypracovali a také výkon nebyl ideální a hráli jsme podobnou tužku jako fotbalová Viktoria Plzeň. Tak vlastně začala i druhá půle. Rozdíl byl jen v tom, že jako první dali gól Pitbuláci. A tak přišlo radikální řešení v podobě stažení na 2 silné lajny. A to přineslo své ovoce. Soupeře jsme doslova drtili a dali mu tři góly (zvlášť parádní byl gól kapitána Tomáše Kačera, zvaného Kachna, který doslova vykoupal všechno možné i nemožné, a pak chladnokrevně zakončil k tyči). Výsledek 5:2.

Ve druhém zápase nás čekal o něco těžší soupeř – pražští Athletics. Tomu odpovídala i první půle, kde oba týmy hrály opatrný florbal, a která i skončila 0:0. Ve druhé půli jsme ale převzali otěže zápasu my. Dali jsme 3 branky, na které soupeř zareagoval pouze jedním gólem. Za zmínku také stojí hloupé vyloučení Tobiho Harasima, který, když šel tým střídat, rozehrál standardní situaci – samozřejmě za stavu, kdy nás na hřišti bylo asi 10.

Po dlouhé pauze 4 zápasů náš čekal souboj o postupové místo do vyššího koše s pražskými Athletics (1. déjà vu). Bylo i vidět, že jde o první místo, a tomu odpovídala i hra. Každý z obou týmů se bál udělat ten pověstný první krok, a tak první půle skončila zase stavem 0:0 (2. déjà vu). Ve druhé půli pokračovala opatrná hra a už to vypadalo, že zápas směřuje k bezbrankové remíze. Ale pět minut před koncem jsme dali dva slepené góly a zdálo se, že si výsledek pohlídáme. Chyba! Závěr jsme absolutně nezvládli a dva slepené góly jsme tentokrát dostali my. Na úplném konci zápasu nás několikrát podržel opět skvěle chytající Tomáš Brabec. Nakonec zápas skončil v normální hrací době 2:2 a šlo se do nepopulárních nájezdů. Za naše barvy se k nájezdům postupně postavili Kachna, David Pech a Vojta Marek. S této trojice dal gól pouze druhý jmenovaný. Ze soupeřovi strany dal gól také jen jeden hráč a tak přišla náhlá smrt. Jely se celkem tři série, než vítězný nájezd proměnil jako správný kapitán Kachna, a tak jsme vyhráli a postoupili do vyššího koše!

Celkově musím kluky pochválit (od elévů, přes gólmana a kluků od Toliho a Danečka, až po posily od Jenči). Turnaj jsme naprosto zaslouženě ovládli a vybojovali postup do vyššího koše (i když na konci to bylo s velkými nervy). Na trénincích budeme pracovat na tom, abychom na příštím turnaji podali podobný týmový výkon. Děkuji také rodičům za podporu.