Junioři vydřeli semifinále!

Rozhodující zápas čekal v prostředku týdne náš juniorský tým, který v neděli prohospodařil pohodlné vedení 4:1 a nakonec rezervě Bohemians podlehl v prodloužení a musel tedy do rozhodujícího zápasu o všechno. Díky termínu jsme mohli využít téměř všechny hráče, vyjma několika nemocných. Hala na Radlicích se před začátkem zápasu solidně zaplnila, což přispělo k výborné atmosféře, hodné důležitosti zápasu.

Před rozcvičkou si kluci vyslechli krátký motivační medailonek, který měl především spojit a nabudit, což se dá se říci povedlo. V první třetině se začal hrát atraktivní florbal ve vysokém tempu, kdy jsme byli o malinko lepší, ale díky skvělému brankáři soupeře, jsme se dostali pouze do jednobrankového vedení, které jsme navíc chvíli před koncem špatnou komunikací po ose brankář – obrana – útok prohospodařili. Druhé dějství bylo naopak plně v naší režii, kdy jsme do branky klokanů nastříleli 5 gólů a odskočili tak do velmi slibného vedení 6:1. Kluci plnili všechny taktické pokyny, hráli s chutí a odvahou, pomáhali si a bylo to vidět i na vstřelených brankách, kdy minimálně polovina z nich snese hodnocení i protřelých florbalových fanoušků. Jak už tomu tak bývá, přestávková pochvala a apel na to, abychom nepřestali hrát a zápas si v klidu užili až do konce, nezabrala dle očekávání. Již od poloviny druhého dějství jsme to mnohdy zbytečně přehnali s důrazem a úzkostlivější styl pískajících arbitrů nebyl tomuto příliš otevřen a trestali několikrát dvouminutovým osobním oddechovým časem. Tento trend pokračoval i v dějstvím třetím, a tak jsme soupeři vlastním výpadkem dovolili dotáhnout na rozdíl 3 branek. Zde se však po taktickém oddechovém čase, podařilo tým stmelit, a především uklidnit a začali jsme znovu předvádět naši hru, která přinesla ovoce v podobě dvou trestných střílení, z nichž jsme proměnili jedno. Soupeř už poté pouze korigoval na konečných 7:4 a mohlo vypuknout červenobílé veselí.

Soupeři bychom rádi poděkovali za super sérii, kdy nás prověřil ve všech herních činnostech a přejeme hodně štěstí do příští sezóny a ať je letní příprava co nejkratší.

Děkujeme všem fanouškům, kteří nás dorazili povzbudit a doufáme, že nám přízeň zachováte i nadále. Zároveň připomínáme, že v sobotu od 20:00 nastoupí k rozhodujícímu duelu o postup do finále play-off Národní ligy také naši Muži a budou potřebovat každého fanouška! Neváhejte tedy a přijďte.

Do semifinále si nás vybral vítěz základní části DDM Horní Počernice ORKA, která je papírovým favoritem, ale jak je známo, co je na papíře, to se dá přepsat!

Panthers Praha vs. FBŠ Bohemians B 7:4 (online)