Starší žákyně vyhrály turnaj na Tatranu!

Report z nedělního turnaje, tentokrát z pera Kačky Strnadové!

Na nedělní turnaj jsme se sešly ve čtyřech hračkách a gólmance a nebýt toho, že přijela Áďa Niederlová dřív z dovolené a šla se na nás podívat, hrály bychom v tomto počtu celý turnaj. První zápas byl proti Black Angels, soupeřek bylo asi 2x tolik co nás. Do zápasu jsme šly s odhodláním vyhrát, bylo to ale velmi vyrovnané a po první polovině byl stav 2:1 pro soupeře. V druhé polovině jsme dokázaly otočit skóre v náš prospěch, Blackové ale stihli před koncem vyrovnat. Nastala poslední minuta a rozhodující buly, ze kterého padl klíčový gól, díky kterému jsme mohli oslavovat vítězství 4:3!

Druhým soupeřem nám byl celek z Mladé Boleslavi. Už od začátku jsme věděli, že to bude velmi těžký zápas, což se potvrdilo, když nám hned na začátku dala Boleslav dva góly. Naší první branku dala Áďa Niederlová, která si prokličkovala celé hřiště. První poločas byl velice vyrovnaný, v druhém jsme ale více přitlačily, aktivně jsme chodily proti balónu a nebály jsme se ani chodit do soubojů u mantinelu. Gól dala KONEČNĚ i Rety, která dorazila míček do brány po střele Kačky Kubišové. Jinak bych chtěla pochválit i Janu, která vychytala dobrými zákroky těžké střely. Samozřejmě že gól dala i Karin Gren a Kačka Kubišová a i já, takže nakonec všichni zúčastnění. Po vyrovnaném zápase jsme mohly oslavovat druhou výhru za stavu 8:4.

V posledním zápase tohoto turnaje nás čekal domácí celek Tatran, který tady byl snad se vším, co měl k dispozici. Bojovalo se o první místo na turnaji a bylo tedy jasné, že se domácí hráčky chtěly ukázat. V první půlce byl jasně lepší soupeř, kterému se podařilo odskočit do vedení o 2 góly, zatímco na naší straně svítila nula. Během přestávky nastal rozbor soupeře, přibyl pokyn zjednodušit hru a pokud to půjde, tak vyzkoušet nečekanou střelu, která se chytne a hlavně vnese klid do našich řad. A to se povedlo, najednou bylo srovnáno a soupeř byl v šoku. Po dobře rozehrané standartní situaci jsme se ujaly vedení a v hale se rozhostilo ticho, ale zároveň radost našich fanoušků. Hra se přelévala ze strany na stranu a byl k vidění scénář jako z Holywoodu: soupeř opět srovnal a my mu to hned vrátily.Několik minut před koncem zápasu jsme odskočily do dvoubrankového vedení, na které Tatranky reagovaly nechytatelnou ranou z rozehrávky, ale to bylo z jejich strany vše a po vítězství 5:4 jsme ovládly celý turnaj!