Junioři po víkendu nerozhodně.

Juniorský tým zahájil své první play-off, ve kterém na nás z důvodu čtvrtého místa po základní části, soupeř pouze zbyl. Dle očekávání si nikdo nevybral rezervu Bohemians, a tak jsme v sobotu soupeře přivítali na domácí ploše.

První zápas začal skautingem soupeře, jelikož sestava se oproti oběma zápasům v základní části podstatně změnila. Do zápasu jsme vlétli a soupeře mírně tlačili, bohužel jsme minutu před koncem první periody nešťastně inkasovali a soupeř šel do vedení. Druhá třetina se nesla v duchu té první pouze s tím rozdílem, že tentokráte skórovaly oba týmy a my jsme zvýšili své vedení v počtu přidělených dvouminutových trestů na 3:0. Před třetí třetinou bylo potřeba kluky uklidnit, protože obraz hry byl v náš prospěch, pouze se toto neodrazilo na průběžném stavu utkání. Povedlo se a za 4 minuty jsme zápas otočili, ač soupeř v zápětí opět skóroval a srovnal. Zápas se nakonec podařilo zlomit ještě v základní hrací době, kdy 38 sekund před koncem vystřelil první bod Tomiška.

Kluci dřeli a většinu zápasu byli lepší, negativem byla patrná nervozita a zbytečně velké množství dvouminutových trestů. Dalším negativem byl „výkon“ rozhodcovské dvojice, která byla patrně jediná dostupná, jelikož si jinak nedokážu vysvětlit, jak se k tomuto zápasu dostali. Třešničkou na dortu byla odpověď jednoho z arbitrů na kritiku jejich nestylu: „No tak to asi prohrajete.“ Toliko k profesionalitě sudích ????

Ve druhém zápase řídil střídačku Miloslav Mattes, když tradiční trenérská dvojice sledovala první půlku zápasu z tribuny, aby následně vyrazila bojovat o pátý zápas v mužské kategorii. Kluci hráli zodpovědně a soupeře přehráli ve všech herních činnostech, když po druhé třetině svítil na tabuli stav 4:1. Zbytek jsme již bohužel (nebo bohudík?) neviděli, a tak pouze z online přenosu víme, že Bohemka zápas dotáhla, když poslední třetinu ovládla v poměru 1:4 a následně v prodloužení vystřelil srovnání série Patrik Segeč, který tak zkompletoval hattrick. Tento herní výpadek nemůžeme hodnotit, jelikož jsme jej neviděli, a tak přikládám krátké zhodnocení z pera Míly: „Po dvou třetinách jsme vedli 4:1 a kluci hráli dobře. Ve třetí třetině Bohemka přidala a celé se to posunulo na naši půlku. Kluci ubrali na pohybu, a navíc byli hrozně roztažení. Útok mnoho nepomáhal při bránění, což se projevilo v tom skórování Bohemky. Kluci měli v závěru spoustu šanci, ale žádnou nevyužili a v prodloužení byli taky lepší, ale dostali gól z výběhu od mantinelu.

Série se tak rozhodne v posledním zápase, datum bude zveřejněno co nejdříve a my zabojujeme o semifinále!