Tenhle válec se nehodlá zastavit! Juniorská rezerva si připisuje dalších šest bodů

Na další zápasy se musela rezerva Juniorů vydat až do Bystřice. Jelikož byl zápasově nabitý program, tak se role hrajících trenérů museli zhostit začínající trenéři mládeže Petr Vobecký a Dan Ježil.

V prvním zápase jsme se střetli s pražským týmem Texas. Soupeře jsme během začátku zápasu přišpendlili k brankovišti, bohužel Texas nahodil dopředu balón a ujal se vedení. To nás naštěstí nemuselo mrzet, protože v tu chvíli si soupeř odešel koupit párek a přestal hrát, a tak jsme velice rychle otočili skóre a to především díky druhé lajně. Započal to vrchní áčkař Lávička, následoval gól Víti Halamíčka, znovu se prosadil elitní áčkový kluk a následně se prosadil druhý z bratrů Halamíčků. Do konce třetiny se dokázal prosadit ještě Ježil, který lehce tečoval skvělou Tomešovu přihrávku, a tak jsme s úsměvem na tváři ukončili první dějství.

Po první třetině se měnili strany z důvodu špatné viditelnosti míčku na jedné z nich, to náš soupeř nebyl schopen pochopit, a tak mezitím, co my jsme si už sdělovali taktické pokyny, on se stále dohadoval s rozhodčím. Druhá třetina pokračovala v duchu té první a náš protivník nevěděl, kde mu hlava stojí, bohužel ze začátku jsme nedokázali překonat gólmana. Až v oslabení Ježil zblokoval střelu soupeře, vzal balón a rozvlnil síť. Už při hře 5na5 dostal balón Petr Tomeš napřáhl a nejpomalejší střelou v historii florbalu po zemi překonal gólmana. Následně zkompletoval hattrick Ježil po další skvělé přihrávce od Tomeše. To samé se následně povedlo i ve skvělé formě hrajícímu Lávičkovi. A k překvapení všech nakonec skóroval i Fanda Štíbr, který v letošní sezoně není příliš gólově potentní. Ve třetí části zkompletoval hattrick náš třetí hráč v zápase V. Halamíček a své druhé góly vstřelili Štíbr s Tomešem. Protivník ve třetí části skóroval pouze jednou, a tak to skončilo devastací 14:2.

Přestávku jsme využili k dobytí energie a fandění Dobříši, která bohužel padla s našimi soupeři o druhé místo Black Angeles.

Ve druhém zápase na nás čekal těžší soupeř FBC Říčany. Ačkoli soupeř byl lepší než ten předchozí, začátek zápasu tomu neodpovídal, a tak jsme během dvou a půl minuty vedli 4:0 po gólech kapitána Baumruka, který se trefil po devíti vteřinách, Kuby Zemana a dvou trefách Lávičky. Potom se hra vyrovnala a soupeř byl dokonce o něco blíže ke gólu. Ve druhé třetině si soupeř vytvořil tlak, ale my jsme byli produktivnější. Nejdříve zvýšil náskok Štíbr. Poté sice soupeř snížil, ale pak jsme znovu začali hrát.  A díky tomu se dokázali prosadit i nájezdový specialista Drašnar a osmnáctiletý fešák Petr Vobecký. Dvacet vteřin po začátku třetí třetiny soupeř snížil, ale ani ne půl minuty na to odpověděl Ježil. Následně začal soupeř diktovat tempo hry a dokázal vstřelit tři branky. Na to našel odpověď náš kapitán Baumruk, který dvakrát vymetl víko. Následně byl odpískán nájezd na Ježila, který se k němu také postavil. Bohužel se zamotal ve vlastních myšlenkách a neproměnil. Pak ještě skórovali Lávička s V.Halamíčkem a nakonec ještě soupeř snížil. Utkání by bylo pravděpodobně vyrovnanější, ale na naší straně chytal výborně Marek Máčala, zatímco na druhé straně nebyla gólmanka soupeře úplně přesvědčivá a neoplývala jistotou.

Děkujeme všem hráčům, rodičům i soupeřům. Je vidět , že tým momentálně hraje s vysokým sebevědomím a je ve velké pohodě. Zároveň byl toto asi první turnaj ve kterém naprostá většina našich střel skončila v síti. Za měsíc budeme hrát v Sedlčanech, kde budeme chtít skvělou formu potvrdit proti lídrovi z Benešova.

Panthers Praha B – FBC Texas DDM P6 14:2

Panthers Praha B – FBC Říčany 13:6

Autor: Mesut (Dan Ježil)