Srovnáno, o finále rozhodne pátý zápas!

Venkovní zápasy mohly přinést vítěze série, ale je to tak, jak možná většina očekávala, oba týmy získaly po jednom zápase a rozhodovat tedy bude pátý duel.

Sobota na Děkance byla již vyzkoušená z minulého týdne a bylo vidět, že oba týmy využily týdenní přestávky k vypilování drobností a nabrání psychických i fyzických sil, protože se hrálo v tempu hodném play-off a nikdo nikoho nešetřil, Naši borci se rozhodli říci „ne“ špatným vstupům do utkání a z první šance šli do vedení, což nás značně povzbudilo, nicméně ještě do přestávky jsme z nezablokované dalekonosné střely inkasovali do šatny na 1:1. Druhá část byla dost prospaná a tempo, alespoň za naší strany upadlo a přidali jsme zbytečné chyby a nedůraz a v polovině utkání soupeř nepříjemně a s naší pomocí vedl 3:1. Zamíchání sestavou a bleskově využitá přesilovka nás vrátila do hry a pak začalo naše urputné dobývání branky soupeře, kdy jsme nebyli schopni na soupeřovu obranu a občas i brankáře vyzrát, pozitivní ale bylo, že jsme náš pověstný okresní tlak povýšili na divizní. Už to taky vypadalo, že odehrajeme druhý zápas bez vyloučení v řadě, ale tuhle památnou a nevídanou trofej nám zkazil potížista Lubenský, který v ideálním čase tři minuty do konce putoval na trestnou za vybržďování a dodnes si myslí, že neprávem. Oslabení jsme ale aktivní hrou zvládli a ve zbývající minutě použili zbraň pro zbabělce (oddechový čas) a Traverzu zamkli a kupodivu všech přihlížejících vsítili, branka byla připsána Jirkovi Krůškovi, který držel pěsti na střídačce :-)

Následovalo tedy prodloužení – disciplína, která není doménou ani jednoho ze zúčastněných celků a čekalo se tedy spíš, že zápas povede až do samostatných nájezdů, přežili jsme kritickou první minutu, ale v polovině přišlo drobné zaváhání a nepřesnost, kterou soupeř ale bleskově a i se štěstím využil a získal vedení v sérii a matchball.

3. utkání semifinále play-off Národní ligy TJ Sokol Mukařov – Panthers Praha 4:3p (1:1, 2:0, 0:2, 1:0) online|stream

Zápas nás stál hodně sil a tak  jsme věděli, že pokud chceme konec sezony odvrátit, tak musíme sáhnout ještě hlouběji do rezerv, jak silových, tak mentálních a vstoupili jsme do něj v tiché kontemplaci konfuciánských mnichů. Počáteční lehkou nervozitu smazal v páté minutě Jirka Krůšek, který si poradil s rychle získaným balonkem. Pak ale naši obránci vyrobili dvě chyby, které pro soupeře nebyl problém potrestat již opakovaně tedy naším darem nepohrdl a šel do vedení 2:1. Že jsou slabší chvilky nejen na naší straně hřiště, ale i zkušených sokolů s Traverzou na zádech se ukázalo záhy, dvě slepené údery zasadil Lukáš Reus Pokorný. Ten po chvíli putoval na trestnou lavici, ale zřejmě jen proto, aby nechal svého kolegu Tomáše Lukeše, jak byl pro tento zápas překřtěn Likis, aby znovu načapal dnes přeceňovaného Bínu na švestkách ve vlastním oslabení a to bylo již 2:4, jenže to pokračovalo. Lubenského granáty létají daleko, ale tohle jsme ještě neviděli – pumelice z vlastní poloviny si našla cestu za Bínova záda a ke konci třetiny se opět Lukeš snažil vyhnat obránce domácí svatyně ven přesnou trefou na bližší tyč, ale pořád nic, naštěstí skóre už bylo 2:6, čili vhodná chvíle k tomu si zápas užít a přizvat i kluky ze soupeřova týmu. Snížení ještě ve druhé třetině zařídil aktivní Noha a ve třetí třetině jsme přečkali mezní pětiminutovku, ale hned přišla branka na 4:6 a když pak opět Noha, po našem nedůrazu vsítil kontaktní branku, na tahanici bylo zaděláno. Odpověděli jsme ale podobným gólem, který nakonec sudí připsali na vrub brankáře Bíny. Ani to ho ale nezlomilo, jenže sedm sekund poté už létaly čepice pro Lukáše Pokorného, což tedy už vedlo k jeho definitivnímu odchodu a střídání. Byl to také poslední gól zápasu, přestože zbývalo ještě skoro sedm minut a Traverza to zkoušela všemožně a samozřejmě bez brankáře, střelecké štěstí při nich nestálo a došlo tak k nejvýraznějšímu vítězství v jinak vyrovnané sérii.

Rozhodovat se bude v pátém dulelu, který se bude hrát příští víkend. Na vítěze již nyní čeká tým z Chomutova, který odklidil svého soupeře z Turnova v nejkratším možném termínu již včera.

4. utkání semifinále play-off Národní ligy TJ Sokol Mukařov – Panthers Praha 5:8 (2:1, 1:5, 2:2) online|stream