Pokračování střeleckého trápení

Další nesmyslná několikatýdenní pauza v termínovce znamenala, že se turnaj mužského Déčka místo jakéhokoliv jiného, klidného víkendu musel pořádat ve dni, kdy se hrálo snad nejvíce soutěží za posledních 10 let. #dikyunie

Po třech nepovedených zápasech v řadě (Kladno, Vinohrady, Dobřichovice), kdy nás srážela místy až neskutečná střelecká impotence, jsme se vydali do tradiční bašty regionálních lig, Berouna, a to zároveň bez dvou opor týmu, kapitána Bajera a špílmachra Školky, kteří se věnovali pracovním povinnostem, a obou svých obvyklých gólmanů Bicka a Svobody.

První utkání, už tradičně hrané relativně brzo ráno, nás postavilo do odvety proti Svatým holím z Kladna, kterým jsme chtěli vrátit nepříjemnou porážku 0:4 z předminulého turnaje. Soupeř na nás vlétl ve velkém stylu a už po 22 vteřinách vedl po špatně odbráněné standartce. O chvíli později to navíc bylo už o dvě branky a to i přesto, že jsme na hřišti byli aktivnější, doplatili jsme ale na to, že si neumíme dát přesnou přihrávku na tři metry a soupeř toho dokonale využíval. Hra po celý zápas vypadala stejně – Panteři se snažili dostat k soupeřově brance, Kladno pozorně bránilo a (byť občas s velkou porcí štěstí) využívalo každý nabídnutý protiútok (a že jich nebylo málo. Dokonalým dovršením absolutního zmaru pak byla nabídnutá přesilovka, během které nejen, že jsme nevystřelili na branku, ale nedostali jsme se prakticky ani do její blízkosti. Náš jediný gól poté, co ve velkých šancích postupně selhali/mířili nepřesně Filikar, Pauček, Novák a Berka přidal Kuba Havlík a alespoň čestně tak snížil na konečných hrozivých 1:7.

Pro dokreslení naší produktivity byl vybrán Světový pohár v biatlonu, kde se německá reprezentantka nejprve na trati srazila s veverkou a následně na střelnici třikrát chybovala, stejně ale za tento krátký úsek udělala lepší dojem než Panteři za posledních 108 minut hry.

Pro dokreslení zoufalé střelecké potence přikládáme tabulku kanadských bodů za 14 odehraných zápasů:
Dominik Korolus 10b
Tomáš Pauček 9b
Michael Rudolf 8b
David Volek, Luboš Berka, Richard Filikar 6b

Odveta s pražskou Slavií (2:1 v prvním utkání) byla pro většinu týmu hodně pikantní, navíc některé staré vzájemné spory ještě nebyly zapomenuty a dala se tak čekat větší řežba, než jakou o hodinu později předvedlo mužské Áčko proti Mukařovu. To se nakonec nepotvrdilo, protože soupeř dostál své prachbídné pozici v tabulce a od začátku se soustředil hlavně na obranu. Na nás tak znovu padla neoblíbená pozice tvořit hru, což se na rozdíl od ulítaného Kladna proti Slavii občas i podařilo a v některých hráčích tak převládal takový ten příjemný pocit, že to prostě tentokrát vyjde, otázka je jen kdy a jakým skóre. Malou čáru přes rozpočet, respektive přes naše sny nám ale udělal smolný a šťastný gól soupeře, který nás po osmé z posledních devíti (!!!) zápasů odsoudil do role týmu, který jako první v zápase ztrácí. Šťastným zásahem po více než hodině hry bez vstřelené branky srovnal Ondra Bendík, aby z následné protiakce Slavia znovu odskočila do jednobrankového vedení. Začalo tak dobývání sešívané klece, v malých či větších šancích se vystřídali snad všichni Panteři, mezi ty nejvýraznější patřila technická kouzla Filikara s Paučkem a obrovský závar v brankovišti, během kterého nedokázali přesně zamířit Šimůnek s Volkem, který ale po krosové nahrávce skrz brankoviště na začátku třetí třetiny srovnal a zavelel tak k obratu, který postupně zařídili Novák a dvakrát Bendík (šestý gól Michala Rudolfa nebyl uznán z námi nepochopených důvodů), který tak zapsal hattrick a můžete se spolehnout, že příští dva až tři týdny nebude na tréninku řešit nic jiného #historickyokamzik. Slavii tak nakonec porážíme 5:2 a se třemi získanými body definitivně ztrácíme naděli na postup.

Děkujeme fanouškům za podporu!

Panthers Praha D – Svatý hole Kladno B 1:7
Panthers Praha D – Slavia Praha B 5:2